Co to jest infuzja tlenowa na włosy?

Infuzja tlenowa na włosy to zabieg kosmetyczny mający na celu powstrzymanie wypadania włosów oraz przyspieszenie ich porostu. Taki zabieg powinien zostać wykonany w profesjonalnym gabinecie lub klinice trychologicznej. Przed dokonaniem zabiegu infuzji należy skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, który określi przyczynę wypadania włosów. U większości osób wystarczy jeden zabieg infuzji, niekiedy jednak należy wykonać kilka serii.

Jak wygląda infuzja tlenowa na włosy – zabieg

Znalezione obrazy dla zapytania infuzja tlenowa na włosy

Infuzja tlenowa na włosy polega na aplikacji aktywnych cząsteczek życiodajnego tlenu na skórę głowy, pod którą znajduja się cebulki włosów. W ten sposób cebulki włosa zostają pobudzone i wzmocnione, organizm dostaje informację, że konieczna jest produkcja nowych cebulek, włosy odrastają, a proces wypadania włosów zostaje wstrzymany.

Zabieg infuzji tlenowej na włosy trwa od kilkudziesięciu minut do 2 godzin. Rekomenduje się wykonywanie cyklów kuracji w pakietach od 6 do 8 sesji, w zależności od skali problemu. Tlen aplikowany jest na skórę głowy za pomocą specjalnego urządzenia – koncentratora tlenu.

Infuzja tlenowa na włosy nie tylko odmładza skórę głowy i przyspiesza porost włosów. Zabieg ma również działanie peelingujące. Skóra głowy po infuzji tlenowej jest oczyszczona i lepiej wchłania maski oraz odżywki do włosów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz