Co powinna obejmować kompleksowa obsługa imprez okolicznościowych?

Żeby zorganizować imprezę okolicznościową, tak, by wszystko poszło po naszej myśli, musimy mieć głowę na karku. Trudno jest zorganizować przyjęcie dla dużej ilości osób,  w natłoku zadań możemy zapomnieć o najważniejszych rzeczach, jak np. rezerwacja lokalu, albo co gorsza, o zaproszeniu gości. Z pomocą przychodzą nam firmy, które oferują kompleksową obsługę imprez okolicznościowych. 

Czym zajmuje się organizator imprezy okolicznościowej?

Charakter usług organizatora w dużej mierze zależy od przyjęcia. Organizator, który odpowiedzialny jest za imprezę firmową, będzie miał inny zakres obowiązków niż osoba, która organizuje przyjęcie urodzinowe. Firmy, które świadczą kompleksową obsługę imprez okolicznościowych, w tym wesel, możemy znaleźć m.in. na serwisie ogłoszeniowym www.sprzedajemy.pl. W zależności od tego, czy wydarzenie ma charakter oficjalny, kulturalny czy rozrywkowy, inny będzie zakres usług.

Usługi, które mogą świadczyć firmy eventowe

Na rynku możemy znaleźć firmy, które zajmują się organizowaniem wydarzeń różnej maści. Czym powinna się wyróżniać dobra firma organizująca imprezy okolicznościowej? 

Ważne, by miała doświadczenie, dobrze będzie, jeśli może zapewnić własne zaplecze techniczne, będzie dysponować sprzętem nagłaśniającym czy oświetleniem. Może się ono przydać przy imprezach firmowych, jak i przyjęciach weselnych. Wśród ofert niektórych firm, możemy znaleźć takie, które organizują pikniki firmowe, konferencje, imprezy tematyczne, pokazy artystyczne, warsztaty czy szkolenia. Mogą zająć się obsługą techniczną eventu, ale oferują także personel, który pomoże przy danym wydarzeniu.

Co powinna obejmować kompleksowa obsługa imprezy urodzinowej? 

Warto najpierw doprecyzować, czy chodzi przyjęcie urodzinowe dla osoby dorosłej, czy może dla dziecka? Dobra firma powinna oferować catering, nagłośnienie, jak i personel w postaci załogi kelnerskiej, którzy będą nas obsługiwać podczas posiłków. W przypadku urodzin dziecka część firm oferuje dodatkowe usługi jak fotobudka czy animator dziecięcy, który może zabawiać pociechy na przyjęciu. Animator może prezentować pokazy iluzji czy tworzyć figury balonowe.

Organizacja wesela z wedding plannerem

Wśród firm, które zajmują się organizacją imprez okolicznościowych, warto wyróżnić wedding planerów. To osoby, które zajmują się kompleksową organizacją przyjęcia weselnego. W ofercie wedding plannera znajdziemy kompleksową lub częściową organizację ślubu i wesela, koordynację dnia ślubu, organizację ślubu w plenerze czy ślub międzynarodowy. Wedding planner może być odpowiedzialny za: 

  • zaproszenia i papeterię,
  • bukiet ślubny,
  • obrączki,
  • fotografa
  • dekorację sali weselnej i kościoła,
  • wynajem miejsca na wesele,
  • tort weselny,
  • przewóz i nocleg gości
  • opieka nad dziećmi. 

W skrócie: organizator przyjęć weselnych może zająć się wszystkim, czemu para młoda w trakcie planowania ślubu nie podoła.