Co postawić na stolik kawowy?

Stolik kawowy to mebel znajdujący się niemalże w każdym salonie. Wiele osób zastanawia się jednak, czym go udekorować, aby dobrze się prezentował bez jednoczesnego wrażenia zagracenia wnętrza. O czym więc koniecznie trzeba w tej sytuacji pamiętać?

Kwiaty cięte na stolik kawowy zawsze na czasie

Jedną z piękniejszych dekoracji są kwiaty cięte. Doskonale będą prezentować się również na stoliku kawowym, zwłaszcza w wazonie, który będzie dopasowany pod względem stylistyki do wnętrza. Alternatywą dla kwiatów świeżych są bukiety suszone, np. z trawy pampasowej oraz suszonych kłosów pszenicy lub traw. Te ostatnie będą oczywiście także bardziej wytrzymałe i sprawdzą się o każdej porze roku, również zimą.

Niskie rośliny doniczkowe

Nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniem są rośliny doniczkowe, które jeśli są stosunkowo niskie, także mogą dekorować stolik kawowy. Warto jednak pamiętać o tym, aby w przypadku obecności małych dzieci w domu nie były to gatunki dla nich niebezpieczne. Trzeba także przemyśleć ten wybór, jeśli maluch uczy się chodzić i zawadzenie o donicę i jej stłuczenie groziłoby potencjalnym zranieniem się dziecka.

Tace z mniejszymi dekoracjami

Kolejnym ciekawym sposobem jest zakupienie tacy oraz położenie na niej różnego rodzaju drobnych przedmiotów. Świetnie sprawdzą się m.in. świece, książki, małe figurki, a także kamienie szlachetne. Na takiej tacy warto także położyć kilka filiżanek oraz estetyczny imbryk, które będą od razu gotowe na wizytę niespodziewanych gości.

Ponadczasowe świece

Dekoracją, z którą nie można się pomylić są również piękne świece. Najlepiej, aby były to warianty nieużywane, pełniące rolę typowo dekoracyjną i estetyczną. Dzięki temu będą wyglądać naprawdę świetnie i sprawiać, że sam stolik kawowy również zyska nieco charakteru i wyrazu.

Jak doskonale widać gama dekoracji, które można umieścić na takim stoliku jest naprawdę szeroka. Takie dodatki można też zmieniać co kilka tygodni lub miesięcy i tym samym modyfikować w sposób niemalże niezauważony charakter samego wnętrza. A Ty? Na jaką dekorację się zdecydujesz?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do swojego salonu?

Wybór stolika kawowego to jedna z najważniejszych, ale często pomijanych decyzji dekoratorskich, które musisz podjąć. Stoliki kawowe są często umieszczone centralnie i służą bardzo praktycznemu celowi wewnątrz salonu . W końcu bez stolika do kawy, gdzie położylibyśmy nasze ulubione drinki, czasopisma o wystroju wnętrz, piloty i iPhony?

Stolik kawowy jest prawdopodobnie tym, co nadaje salonowi najbardziej charakteru. Zazwyczaj zawiera przedmioty osobiste i akcenty dekoracyjne właścicieli domów, odzwierciedlające ich osobowość.

Stolik kawowy powinien być proporcjonalny do wielkości sofy. Dobrą zasadą jest to, że kupowany stolik kawowy powinien mieć co najmniej połowę długości sofy, ale nie dłuższy niż sama sofa. Ładny, szczęśliwy, średniej długości stolik kawowy o długości trzech czwartych lub dwóch trzecich jest idealny.