Co należy się dziecku za śmierć rodzica w UK?

Wypadki Polaków zagranicą nie zdarzają się niestety rzadko. Bardzo często dochodzi do nich na przykład w miejscu pracy. I chociaż nic nie zwróci życia osobie, która je straciła, nie każdy wie, że można liczyć w takich sytuacjach na odszkodowanie. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, co należy się dziecku po śmierci ojca w UK.

Kto właściwie może uzyskać odszkodowanie?

Warto byłoby nie tylko dowiedzieć się tego, co należy się dziecku po śmierci ojca w UK, ale także i tego kto właściwie może liczyć na taką pomoc. Prawo w Wielkiej Brytanii wymaga tego, aby wykazać, że śmierć konkretnej osoby przyniosła bliskim straty. Nietrudno się zatem domyślić, że najbardziej poszkodowanymi będą dzieci, których ojciec zginął w UK, na przykład w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Oprócz nich, szansę na uzyskanie odszkodowania będzie miała także wdowa po zmarłym. Jeżeli chodzi o rodziców, jak również o rodzeństwo czy konkubentów, sprawa ma się nieco inaczej. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie będą mogły absolutnie liczyć na rekompensatę. Szanse bowiem nadal będą, chociaż zdecydowanie niższe. 

Jakie kroki należy podjąć?

Uzyskanie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby w UK nie jest tak proste jakby się tego chciało. Niemniej jednak, podjęcie odpowiednich kroków znacząco może nam ułatwić uzyskanie rekompensaty. Na pewno trzeba będzie zdobyć zaświadczenie lekarza wskazujące na przyczynę zgonu. Konieczna będzie także rejestracja śmierci bliskiej nam osoby. Ciężko jest samodzielnie dopełnić wszelkich formalności, dlatego dobrze będzie skorzystać z usług doświadczonej firmy odszkodowawczej. Nim się jednak po nią udamy, warto byłoby dowiedzieć się, na co właściwie możemy liczyć. Przede wszystkim, możemy uzyskać tak zwany bereavement claim. To nic innego jak odszkodowanie za ból, który odczuliśmy po stracie bliskiej nam osoby, którą mógł być na przykład ojciec. Wynosi ono 11,800 funtów. Można będzie starać się także o dependency claim. Uzyskać można je wówczas, jeśli udowodni się, że pozostawało się w zależności finansowej od zmarłego. Nietrudno zaś zgadnąć, że dziecko jak najbardziej w takiej zależności mogło się znajdować. 

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy odszkodowawczej i jak ją wybrać?

Jak już zaznaczono wyżej, samotne przebrnięcie przez formalności związane z uzyskaniem odszkodowania za śmierć ojca w UK może być bardzo trudne. Dobrze byłoby zatem zastanowić się nad skorzystaniem z usług doświadczonej firmy odszkodowawczej. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie poczytanie opinii na temat poszczególnych firm. Dzięki temu, z dużym prawdopodobieństwem uda nam się uzyskać pomoc, na którą liczymy. Firma pomoże nam zebrać potrzebne dokumenty i poinstruuje nas w kwestii tego, jakich pytań możemy się spodziewać. Trzeba bowiem być przygotowanym na to, że pytania się pojawią. O skorzystaniu z usług firmy odszkodowawczej powinny pomyśleć przede wszystkim osoby nieznające się na przepisach prawnych. Firma bardzo pomoże również osobom, które nie znają zbyt dobrze języka angielskiego.

Artykuł został przygotowany przy współpracy merytorycznej z https://insito-odszkodowania.uk/odszkodowanie-za-smierc/