Co daje dyfuzor w suszarce do włosów i jak go używać?

Każda kobieta doskonale wie, jak ważne jest posiadanie dobrej suszarki – czyli takiej, która z jednej strony pozwoli na dokładne wysuszenie włosów, z drugiej – nie zniszczy ich. W przypadku suszarki ogromną rolę odgrywa również dyfuzor, który pozwoli na stworzenie imponującej fali loków.

Dlaczego wybór odpowiedniej suszarki jest tak istotny?

Mogłoby się wydawać, że wybór suszarki do włosów nie powinien nastręczać większych trudności – zwłaszcza zważywszy na to, że nie jest to co do zasady urządzenie wielofunkcyjne. W praktyce jednak wybór odpowiedniego urządzenia powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale też mocą suszarki, dodatkowymi funkcjami (np. w postaci chłodnego nawiewu, ale i jonizacji) czy wyposażenia. Wszystko ze względu na fakt, że wybór suszarki powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb– na innych funkcjach (i innej mocy) będzie zależeć osobie, która ma długie, grube włosy, a na innych tej, która ma cienkie i krótkie kosmyki, wymagające w dodatku troskliwej pielęgnacji. Wiele też zależy od tego, jak stylizujemy włosy na co dzień – i czy np. suszymy włosy na szczotce, czy może chcemy podkreślić naturalne loki lub fale. W takim wypadku prawdziwym must-have staje się dyfuzor.

Co to jest dyfuzor w suszarce i kiedy jest potrzebny?

Czym właściwie jest dyfuzor do włosów? To nic innego jak specjalna nakładka o okrągłej podstawie i charakterystycznych kolcach; dzięki dyfuzorowi można dodatkowo wystylizować włosy. Wewnątrz wspomnianych wypustek znajdują się otwory, przez które przepływa powietrze. Podczas suszenia należy dyfuzor maksymalnie zbliżyć do wybranego pasma włosów. Efekt? Dyfuzor wydobywa skręt włosów i nadaje fryzurze objętość.

Dyfuzor do włosów – jak używać?

Samo posiadanie dyfuzora i nałożenie nakładki przed suszeniem włosów nie gwarantuje jednak wydobycia upragnionego skrętu – i warto zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli chcemy wystylizować włosy przy pomocy dyfuzora, warto mieć to na uwadze już na etapie mycia włosów. Po pierwsze, istotne są kosmetyki, które zostaną wykorzystane przy myciu; po spłukaniu szamponu warto nałożyć odpowiednią odżywkę, która podkreśli skręt. Istotny jest też sposób nakładania: warto pochylić głowę z umytymi mokrymi włosami nad wanną lub brodzikiem, a następnie wgnieść produkt we włosy, pozbywając się też w ten sposób nadmiaru wody. Aby utrwalić skręt, warto jeszcze nałożyć żel lub piankę do włosów kręconych.

Po nałożeniu kosmetyku pasmo włosów należy ułożyć luźno na dyfuzorze, a następnie przyłożyć całą nakładkę do skóry głowy – i w ten sposób suszyć każde pasmo. Warto przy tym pamiętać o ustawieniu odpowiedniej temperatury nawiewu; nie może być ona zbyt wysoka, bo może doprowadzić to do wysuszenia lub nawet poparzenia skóry głowy.

Suszarka z dyfuzorem do loków – na co warto zwrócić uwagę?

Kobiety, które poszukują wielofunkcyjnej suszarki do włosów, mogą od razu zdecydować się na zakup modelu posiadającego dyfuzor; dobrze zresztą, jeśli urządzenie ma dodatkowo inne, przydatne funkcje. Świetnym przykładem jest inteligentna suszarka Philips SenselQ, która nie tylko ma kilka dodatkowych nakładek oprócz dyfuzora (np. do masażu skóry głowy), ale też zachowuje do 95 proc. naturalnego nawilżenia włosów. Alternatywą może być suszarka Philips serii 7000 z technologią ThermoShield, posiadająca nie tylko dyfuzor, ale też pozwalająca na szybkie suszenie bez uszkodzeń termicznych.

Co do zasady lepszym pomysłem jest zakup takiej suszarki, do której dołączony jest już dyfuzor – dzięki temu nie ma wątpliwości, że nakładka faktycznie pasuje do urządzenia. Niektóre modele suszarek umożliwiają jednak zakup dyfuzora osobno; warto jednak najpierw upewnić się, że wybrana nakładka faktycznie będzie pasować do posiadanego urządzenia.

Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że dyfuzor wprawdzie pozwala na wydobycie skrętu w naturalny sposób, bez używania dodatkowych urządzeń, jednak nie na każdych włosach efekt będzie równie imponujący. Dyfuzor może nie przynieść oczekiwanego rezultatu na włosach, które są naturalnie proste i dość odporne na stylizowanie.

Artykuł sponsorowany.