Cmentarz – sennik. Co oznacza cmentarz we śnie?

Cmentarz pojawia się w snach bardzo często. Cmentarz nocą, cmentarz pełen duchów, cmentarne pomniki, czy też zniszczony cmentarz. Ten symbol, w zależności od kontekstu, może mieć różne znaczenie. Sprawdź jak sennik interpretuje cmentarz.

Cmentarz — co oznacza we śnie?

Sen o cmentarzu, podobnie jak o śmierci, może napawać strachem. To również tęsknota za tymi, którzy odgrywali ważną rolę w naszym życiu, i niestety już odeszli. Taki sen może również symbolizować melancholię, żal oraz wyrzuty sumienia. Cmentarz śni się często osobom, które czują się niezauważone przez społeczeństwo. To także znak, że nadszedł już czas, aby zapomnieć o przeszłości i skupić się na tym, co jeszcze przed nami. Cmentarz to bardzo często symbol zamknięcia jakiegoś rozdziału w naszym życiu. Jak jeszcze sennik interpretuje cmentarz?

Sennik — zniszczony, stary cmentarz

Zniszczony, stary cmentarz pojawia się w snach osób, które czują się samotne, przy czym samotność nie jest związana z brakiem rodziny lub znajomych, lecz z poczuciem niezrozumienia u innych. Taki sen wskazuje, że przyszedł czas na uporządkowanie swojego życia.

Sennik — cmentarz nocą

Mało kto odwiedziłby cmentarz nocą, ponieważ u większości na samą myśl o takim spacerze, pojawia się gęsia skórka. Dlatego sen o cmentarzu nocą to zwrócenie uwagi na lęki i obawy, które dręczą Cię w życiu codziennym. To wskazówka, że należy rozpocząć systematyczną pracę, która pozwoli Ci się z nimi uporać. Taki sen mają często osoby, które wciąż rozpamiętują negatywne zdarzenia z przeszłości, przez co nie mogą skupić się na tym, co tu i teraz.

Sennik – cmentarz pełen duchów

Taki widok to symbol bolesnych wspomnień, od których trudno nam się uwolnić. To także wyraz naszych dylematów związanych z podjęciem jakiejś ważnej decyzji lub dręczących nas wyrzutów sumienia. Taki sen często pojawia się po obejrzeniu filmów lub przeczytaniu książki o duchach. Śnią o ni również osoby, które w natłoku obowiązków zapominają o najbliższych.

Sennik — pomnik na cmentarzu

Widok we śnie pomnika na cmentarzu to wskazówka, że w Twoim otoczeniu znajduje się osoba, która bacznie Cię obserwuje i próbuje być od Ciebie lepsza. Stanie nad pomnikiem bliskiej osoby to oznaka głębokiej tęsknoty i żalu po jej stracie. Niestety będzie musiało upłynąć wiele czasu, zanim się z tym pogodzisz.

Sennik — piękny cmentarz

Zadbany i uporządkowany cmentarz świadczy o tym, że w Twoim życiu zapanuje spokój, a wszystkie niepokojące Cię sprawy uda Ci się pomyślnie rozwiązać. To także zapowiedź zaskakujących wiadomości od bliskiej Ci osoby.

Sennik — spacer po cmentarzu

Taki sen to niestety zapowiedź problemów, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Twój stan psychiczny może ulec pogorszeniu, mogą Cię również czekać problemy finansowe. To wskazówka, aby lepiej planować wydatki. Spacer po cmentarzu to także symbol samotności i zagubienia, prawdopodobnie masz problem z zaakceptowaniem zdarzeń z przeszłości.

Sennik — kwiaty na cmentarzu

Przynieść kwiaty na cmentarz to zapowiedź śmierci bliskiej osoby lub usłyszysz o śmierci osoby nieznanej. Kwiaty na grobie to wskazówka, że powinieneś poukładać swoje życie i pożegnać się z przeszłością.

Sennik — znicze na cmentarzu

To symbol smutku, tęsknoty, nadziei oraz wspomnień z przeszłości.

Sennik – cmentarz w snach zakochanych

Taki sen może zapowiadać śmierć uczuć, rozstanie lub chwilową separację. To także wytykanie błędów z przeszłości.