Catering dietetyczny dla dzieci: czy to dobre rozwiązanie?

Prawidłowe żywienie dzieci ma ogromny wpływ na ich właściwy rozwój i zdrowie. Okres dzieciństwa to także czas kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, które pozostaną z nimi na długie lata. Wygodną i praktyczną metodą nauki właściwych nawyków jest catering dietetyczny dla dzieci. Jakie są jego zalety?

Kiedy dieta pudełkowa dla dzieci to dobre rozwiązanie?

Niekiedy bywa tak, że zwykłe szkolne kanapki się nudzą, a dziecko coraz częściej sięga po mało wartościową i przetworzoną żywność. W efekcie wraca do domu z żołądkiem zapchanym śmieciowym jedzeniem ze szkolnego sklepiku, a domowy obiad zostaje nietknięty. Jak zatem zadbać o smaczne i wartościowe posiłki dla swojej pociechy? Z pomocą przychodzi catering dietetyczny dla dzieci. Dla kogo owa usługa okaże się prawdziwym wybawieniem?

Dla niejadków

Niektóre dzieci bardzo trudno nakłonić do spożywania zdrowych i zbilansowanych posiłków. Ciastka i chipsy wydają się zdecydowanie bardziej atrakcyjne. By niejadek zjadł obiadek, wcale nie trzeba sięgać po reklamowane leki i suplementy diety. Wystarczy zadbać o atrakcyjnie podany posiłek, trafiający w upodobania smakowe dziecka. Maluchy lubią, gdy coś się dzieje. Moment wyczekiwania na “pudełko niespodziankę” może być skuteczną zachętą do spożycia zdrowego dania.

Dla alergików

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają w domu małego alergika, diabetyka czy dziecko zmagające się z inną chorobą dietozależną. Przygotowywanie specjalistycznych potraw dla małego chorowitka może być bardzo czasochłonne i wymagające. Wielu rodziców z powodzeniem odnalazło się w podobnej sytuacji dzięki usłudze cateringu dietetycznego dla dzieci ze specjalnymi wymogami żywieniowymi.

Dla zapracowanych rodziców

Natłok różnych obowiązków sprawia, że przygotowanie dziecku urozmaiconych posiłków w równych odstępach czasowych dla niektórych rodziców może okazać się zadaniem niewykonalnym. W powyższym przypadku znakomicie się sprawdzi catering dietetyczny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że Twoja pociecha je regularnie, smacznie i zdrowo.

Catering dietetyczny dla dzieci. Jak zadbać o dobrą dietę pudełkową?

Dobry catering dietetyczny dla dzieci to taki, który dane dziecko zaakceptuje i będzie z niego korzystać. Cechą charakterystyczną najmłodszych klientów jest fakt, iż są niezwykle wybredni. Pomocnym rozwiązaniem w przypadku wyboru odpowiedniego cateringu dietetycznego w Warszawie jest wybór oferty umożliwiającej dostosowanie menu do osobistych preferencji dziecka. Jak zatem do tego podejść?

Wybierz menu razem z dzieckiem

Frytki, pieczone ziemniaczki, słodkie placuszki, nuggetsy, naleśniki z nutellą – to nazwy dań znane wszystkim rodzicom. Co ciekawe, większość cateringów dysponuje również takimi daniami. Jeśli dołożyć do tego opcję wyboru menu razem z dzieckiem – sukces gwarantowany. Ulubione potrawy Twojego szkraba mogą gościć na jego talerzu każdego dnia! Warto wybrać catering dietetyczny, w ramach którego posiłki są podawane w atrakcyjny i miły dla oka sposób. Kolorowy i pomysłowo podany posiłek będzie dla dziecka dodatkową atrakcją.

Porównuj, testuj, sprawdzaj…

Wiele cateringów dietetycznych w Warszawie posiada wygodną i praktyczną opcję testowania dostępnej oferty. Wystarczy w formularzu zamówienia zaznaczyć opcję jednodniowego zestawu testowego by sprawdzić, jak na dane posiłki zapatruje się dziecko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w podobny sposób zapoznać się z ofertą wszystkich dostępnych w pobliżu cateringów, które spełniają osobiste oczekiwania. Testuj, sprawdzaj, czytaj opinie, a przede wszystkim – obserwuj swoje dziecko. Z pewnością natraficie na ofertę odpowiadającą jego upodobaniom smakowym.

Cateringi dietetyczne dla dzieci z każdym kolejnym rokiem zyskują na popularności. Na terenie Warszawy działa wiele firm kierujących swoją bogata ofertę także do dzieci. Oto niektóre propozycje:

  • Dietific – oferta “Junior Dieta Rodzinna” – 4 posiłki dziennie;
  • Kukuła Healthy Food – oferta “Kids Menu” – 3 posiłki dziennie;
  • Catering2be – oferta “Junior” – 3 posiłki dziennie.

Więcej ciekawych ofert można znaleźć za pomocą praktycznej i funkcjonalnej porównywarki Cateromarket.pl.