Akcesoria filtrujące wodę cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko wygodne i praktyczne, ale również ekologiczne. Wiele osób zastanawia się jednak, czy lepszym rozwiązaniem będzie butelka filtrująca, czy dzbanek filtrujący. Podpowiadamy, które z tych dwóch akcesoriów wybrać.
Jak działają butelki i dzbanki filtrujące?
Butelki i dzbanki filtrujące działają na podobnej zasadzie. Wyposażone są w specjalny filtr węglowy, który wychwytuje zanieczyszczenia, metale ciężkie i chlor z wody kranowej. Dzięki temu pozwalają skutecznie poprawić jakość i smak wody — bez konieczności jej gotowania. Przy wyborze między tymi dwoma akcesoriami warto kierować się swoim stylem życia, indywidualnymi potrzebami, kwestiami ekonomicznymi i ekologicznymi.
Mobilność czy domowa wygoda?
Jesteś zapalonym sportowcem? Lubisz podróżować? A może spędzasz dużo czasu poza domem? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie butelka filtrująca. Takie akcesorium możesz bez problemu wszędzie ze sobą zabrać. Butelki filtrujące mają niewielką pojemność (zwykle od 500 do 1000 ml), dlatego nie stanowią dużego obciążenia podczas spacerów czy podróży. Są przy tym bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu. Można napełnić je kranówką z dowolnego ujęcia, dlatego nie trzeba obawiać się, że zabrany zapas wody okaże się niewystarczający. Butelki filtrujące są szczególnie polecane dla osób prowadzących aktywny tryb życia.
Jeśli jednak jesteś domatorem i szukasz sposobu na poprawienie jakości swojej domowej kranówki, znacznie lepszym wyborem będzie dzbanek filtrujący. Takie akcesorium pomieści nawet kilka litrów wody. W dzbanku filtrującym można pozostawić zapas wody dla całej rodziny. Dodatkowo pozwala on wygodnie dozować wodę. Z powodzeniem zastąpi więc tradycyjny czajnik i zapewni domownikom oraz gościom czystą, smaczną wodę do parzenia kawy czy herbaty.
Butelka filtrująca czy dzbanek — co się bardziej opłaca?
Posiadanie butelki lub dzbanka filtrującego to doskonały sposób na ograniczenie wydatków na regularne zakupy wody butelkowanej. Ceny akcesoriów filtrujących zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Później niezbędna jest jedynie regularna wymiana filtrów (najczęściej raz w miesiącu). Z butelek i dzbanków filtrujących można korzystać przez wiele lat, zyskując darmowe źródło czystej wody.
Jeżeli chcesz użytkować akcesoria filtrujące na co dzień lub umożliwić korzystanie z nich wielu osobom w domu, z pewnością bardziej opłacalnym rozwiązaniem okaże się zakup dzbanka filtrującego. Ze względu na większą pojemność pozwala on przefiltrować większą ilość wody. W warunkach domowych, w prospektywnie długoterminowej, będzie z pewnością bardziej ekonomicznym wyborem.
Akcesoria filtrujące w walce z plastikiem
Butelki i dzbanki filtrujące często są wybierane ze względów ekologicznych. Akcesoria tego typu wykonane są z wytrzymałych materiałów wielokrotnego użytku (np. szkła, metalu). Zarówno butelki, jak i dzbanki filtrujące skutecznie zastępują plastikowe jednorazowe butelki z wodą, a w konsekwencji pozwalają zmniejszyć ilość odpadów z tworzywa sztucznego.
Dzbanek filtrujący z wkładem wystarczającym na miesiąc użytkowania może zastąpić około 200 plastikowych butelek o pojemności 1,5 l. Z kolei butelka filtrująca — nawet 100 butelek o takiej samej pojemności. Należy przy tym pamiętać, że z wody w plastikowych butelkach większość osób korzysta przede wszystkim poza domem. Często to zatem zakup butelki filtrującej może w większym stopniu pomóc zmniejszyć ilość plastiku w swoim otoczeniu. Zawsze warto więc dokonać wyboru akcesorium filtrującego zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.