Brudna woda sennik – jak rozumieć taki sen?

Dla wielu z nas sny są szczególnie istotne nie tylko przez wzgląd przyjemności, jaką odczuwamy, gdy uda nam się je zapamiętać, ale także ze względu na ich znaczenie. Niektórzy w to, co znaczą sny wierzą bardzo mocno, inni słabiej, ale nie ulega wątpliwości, że w świecie ezoteryki takie znaczenia mają ważną rolę. Woda w snach ma niezwykle bogatą i ciekawą symbolikę: w zależności do tego czy jest czysta, brudna, stojąca, płynąca itd. – może mieć skrajnie różne znaczenia.

Co mówi brudna woda w sennikach?

Wg profesjonalnych senników opracowywanych przez znawców tego tematu, woda sama w sobie ma nas poprzez sen przestrzec przed jakimś niebezpieczeństwem. Z rzadka tylko niesie za sobą obrazy radosne, więc tym bardziej gdy śni nam się ona zabrudzona, nieładna i drażniąca w jakiś sposób zmysły, warto wiedzieć co może oznaczać. Czy taka symbolika jest dla nas dobra, zła, czy może zupełnie neutralna?

Brudna woda sennik to wg ekspertów zawsze kontekst wyjątkowo negatywny. Jako życiodajny napój powinna być krystalicznie czysta, więc gdy w marzeniach sennych pojawia się w postaci mętnej, brązowej, rudawej czy po prostu w nieokreślony sposób brudnej, będzie miała znaczenie negatywne.

Symbolicznie brud wody sugeruje nam własną nieśmiałość, często postępująca wskutek jakichś wydarzeń, które związane są albo z życiem prywatnym, albo zawodowym. To także oznaka braku pewności siebie: być może chcielibyśmy lepiej sobie radzić w pewnych sytuacjach, dla przez brak zdecydowania i zajęcia konkretnego stanowiska lub strony, nie radzimy sobie tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Śniącym o brudnej wodzie marzenie to może też sugerować pewne wewnętrzne problemy z samym sobą. Może nie lubimy się na tyle, że i inni zaczynają na wskutek tego mniej lubić? Może mamy wyzwania z własną psychiką lub tożsamością? Może szukamy czegoś, czego nie możemy znaleźć i nie jesteśmy pewni czy chcemy? Brudna woda w śnie może być zapowiedzią lub luźnym ostrzeżeniem przed chorobą – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Może zapowiadać smutek, rozczarowanie lub samotność. Jest to elementarna symbolika otaczającej nas niepewności.

Niektórzy twierdzą, że sny o takiej wodzie mogą sygnalizować popełnienie życiowego błędu. Już, czyli po czasie, lub jako przyszłą zapowiedź. Warto uważać więc, by decyzje podejmowane przez nas po takim śnie, były rozważne i przemyślane, bo mogą być zaczątkiem czegoś, co negatywnie wpłynie na nasze życie i co będzie niezwykle trudno odkręcić.

Oczywiście nie każdy sen należy brać dosłownie. Niektórzy wręcz twierdzą, że sny śnią się na odwrót i o tym także trzeba pamiętać.