Blisko ⅔ badanych pracuje po godzinie 18. U ponad połowy wynika to z natłoku obowiązków

Wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką wyraźnie ukazują, że elastyczne godziny pracy wpływają korzystnie na codzienne życie. Aż dwie trzecie badanych, którzy cieszą się elastycznymi godzinami pracy, potwierdza, że znajduje czas na odpoczynek w swoim dniu. Co więcej, aż 78 procent uczestników badania uznaje, że elastyczne godziny pracy korzystnie oddziałują na ich dobrostan.

Badanie towarzyszy trasie koncertowej „Oyka Power Hour”, która obejmuje wydarzenia w 10 największych miastach Polski. Pierwszy z koncertów odbędzie się już 28 września w Warszawie. Oyka, czyli artystyczny pseudonim Olgi Kozierowskiej, która pełni funkcję prezesa Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, zaprezentuje swoją muzykę, łącząc w niej elementy easy jazzu, folku i indie pop.

Niezwykle istotne jest, że elastyczne godziny pracy sprzyjają równemu podziałowi obowiązków domowych. Aż 46 procent badanych deklaruje, że w ich związkach istnieje równy podział obowiązków w gospodarstwie domowym, ale ten odsetek wzrasta do 55 procent w przypadku par, w których obie osoby korzystają z elastycznych godzin pracy. Wśród tych, którzy szczególnie zwracają uwagę na swoje dobrostan, odsetek ten wynosi aż 58 procent.

Ciekawym wnioskiem z badania jest to, że zmiany w zarobkach nie mają znaczącego wpływu na podział obowiązków domowych. Dwie trzecie badanych deklaruje, że po zmianie swoich zarobków nie zauważyli większej różnicy w liczbie wykonywanych obowiązków domowych, a 18 procent stwierdza, że zwiększenie dochodów przekłada się na zmniejszenie obowiązków w domu.

Cały projekt „Oyka Power Hour. Pielęgnuj swoją siłę” ma na celu pomóc ludziom w odnalezieniu równowagi w życiu pełnym presji i deadlinów. Oyka, czyli Olga Kozierowska, podkreśla, że codzienny pęd może wpłynąć na nasze poczucie własnej wartości, nasze relacje z innymi i nasze przekonania dotyczące pieniędzy. Projekt ten łączy stand-up motywacyjny z muzyką na żywo, a Oyka obiecuje, że będzie zarówno zabawny, jak i wzruszający. Jest to inicjatywa, w którą artystka wkłada całe swoje serce i wiedzę.

Warto także podkreślić, że „Oyka Power Hour” to cykl wydarzeń muzycznych z inspirującymi przemówieniami – „power speech” Oyki. Program składa się z trzech części, obejmujących tematykę obfitości w życiu osobistym, relacjach oraz finansach. Muzyka autorstwa Oyki to połączenie easy jazzu, folku i indie pop, a w trakcie występów towarzyszyć jej będzie Leski, utalentowany gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny.

Bilety na wydarzenia dostępne na www.Multikino.pl w cenie 111 zł (premiera w Warszawie) oraz 77 zł (pozostałe terminy).

Harmonogram występów:

PREMIERA: Warszawa 28 września

Poznań 4 października

Łódź 5 października

Lublin 12 października

Wrocław 19 października

Bydgoszcz 15 listopada

Gdańsk 16 listopada

Szczecin 23 listopada

Katowice 7 grudnia

FINAŁ: Kraków 8 grudnia

Organizator wydarzenia: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką

Partner strategiczny: GLISS

Partner wspierający: Lipton

*W badaniu wzięło udział 528 osób, 47 proc. w wieku do 39 lat i 53 proc. powyżej 40 lat, 29 proc. pochodzi z małych i średnich miejscowości, 71 proc. z miast powyżej 100 tys. mieszkańców. 88 proc. badanych pracuje na etacie lub w oparciu o umowę B2B, 12 proc. prowadzi własną firmę. 53 proc. ma hybrydowy tryb pracy, 34 proc. – stacjonarny, a 13 proc. – zdalny. 78,8 proc. uczestników badania jest w związku.


Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą i najstarszą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet i młodzieży, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Fundacja aktywnie działa na rzecz rozwoju polityk diversity&inclusion oraz równego wykorzystania talentów kobiet i mężczyzn w biznesie oraz na rynku pracy. Współzałożycielkami Fundacji są Olga Kozierowska oraz Olga Legosz. Do flagowych projektów organizacji należą: program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku, Klub Champions of Change, projekt edukacyjny Fun.Tech.Future, program YEP.Academy aktywizujący młodych ludzi oraz kampanie społeczne #StaćmnienaSukces, #NiePrzepraszamZa i #SILNIEJSIRAZEM.