Bawełniany garnitur dla kobiety sukcesu

Budując garderobę na wiosnę, warto zwrócić uwagę na tkaniny pochodzenia naturalnego – oddychające, funkcjonalne i wygodne. W kolekcji Patrizia Aryton można znaleźć bawełnę, len oraz jedwab. Bawełniany garnitur to must have każdego sezonu.

Garnitur z bawełny najlepszą opcją na wiosnę i lato

Bawełna, z której jest uszyty garnitur w wiosennej kolekcji Patrizia Aryton pochodzi w włoskiej firmy i jest zgodna z protokołem zrównoważonego rozwoju bawełny BCI- Better Cotton Initiative.

Bawełna jest miękka, łatwa w noszeniu i konserwacji, uniwersalna. Paradoksalnie, bawełna jest kapryśna. Jej uprawa wymaga wysokiej temperatury, wilgotności przy jednoczesnym dużym nasłonecznieniu oraz cierpliwości. Jej sezon wegetacyjny trwa bowiem łącznie do pół roku. Zbiera się ją na ogół mechanicznie, po czym oczyszcza z nasion i liści, a następnie selekcjonuje. Bawełna wysokiej jakości dodatkowo jest wcześniej czesana, co nadaje jej sprężystość i miękkość. Rozprostowane i równo ułożone włókna tworzą wówczas gładką taśmę, z której następnie tworzy się tak zwany niedoprzęd, w przędzalni zaś z niedoprzędu uzyskuje się przędzę. A to dopiero początek. Kolejnymi etapami są bowiem skręcanie przędzy, łączenie nitek i wykańczanie. Zanim surowa tkanina powędruje do prania, wybielania czy farbowania, nakłada się na nią specjalną powłokę uszlachetniającą, dzięki czemu powstałe z niej ubranie nawet po wielu praniach zachowuje sprężystość i delikatny jedwabisty połysk.

Bawełniany garnitur jest uszyty z tkaniny, która jest mięsista i gęsta, dzięki temu fason wspaniale się układa i modeluje sylwetkę.

Wyjątkowa kolekcja Patrizia Aryton

Bawełniany żakiet (https://patrizia.aryton.pl/zakiety/13700-46949-zakiet-05977-30-5901011656741.html) i pozostałe elementy garnituru pochodzą z linii Future Classic. Nowoczesna klasyka, która jest bazą kolekcji Patrizia Aryton inspiracje czerpie z ponadczasowych form i estetyki, dlatego takie formy jak koszula, trencz, cygaretki, szmizjerka, kardigan pojawiają się zawsze. W kolekcji wiosna lato 2021 znajduje się wiele ciekawych klasyków z twistem trendu.

Linia Future Classic, która definiuje określenie nowej klasyki jako połączenie koloru intensywnej czerwieni z kolorem camel oraz form sportowych ze stylem causalowym.

Jednym z kolorów przewodnich na sezon wiosna lato 2021 jest kolor Oxy Fire. Jest to odcień soczystej, intensywnej czerwieni będącej jednym z kluczowych kolorów nadchodzących  sezonów. Wybierając kolor Oxy Fire nie zestawiaj go z innym mocnym kolorem jak czerń. Zamiast kontrastu wypróbuj harmonijne rozwiązanie jakim jest połączenie jej z barwami pochodnymi takimi jak pastelowe odcienie różu czy różnych odcieni beżu (camel, odcienie kamienia).

W kolekcji pojawiają się również tkaniny metaliczne, które dzięki swojej zmiennej „świetlistej” strukturze świetnie prezentują się w ekranie kamery. Zmieniająca się wokół nas rzeczywistość wymusiła na nas przeniesienie większej części naszego życia do trybu on-line. Dlatego elementy widoczne w kamerze muszą być większe. Dodatki w postaci guzików czy elementów biżuterii stają się mocniejsze, bardziej zauważalne. Koniecznie w kolorze złota.