Badanie USG – co warto wiedzieć?

Badanie USG należy do bezpiecznych, nieinwazyjnych i bezbolesnych badań obrazujących. Do jego wykonania konieczny jest ultrasonograf wyposażony w odpowiednie sondy. Dzięki ultradźwiękom możliwe jest obrazowanie struktur wewnętrznych organizmu, diagnostyka i profilaktyka wielu schorzeń. Warszawa posiada zaplecze medyczne najwyższej klasy oferujące badanie USG na nowoczesnym sprzęcie. W jaki sposób ono przebiega, kiedy jest wskazane, gdzie warto je zrobić? Sprawdź najważniejsze informacje.

Jak przebiega badanie USG?

Badanie USG przeważnie nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak sporo zależy od strefy ciała, której ma dotyczyć. Na przykład USG piersi czy stawów nie musi być poprzedzone dodatkowymi działaniami, natomiast już przy USG jamy brzusznej może być konieczne ograniczenie jedzenia i spożycie określonej ilości wody. Badanie w większości przypadków wykonuje się przez powłoki skórne nasmarowane specjalnym żelem, wyjątkiem jest USG ginekologiczne wykonywane dopochwowo. Całość trwa kilka-kilkanaście minut, a opis badania najczęściej wykonywany jest w jego trakcie. Zdjęcia w postaci wydruków lub cyfrowe mogą być dołączone do wyników badania.

Wskazania do badań USG – kiedy ultrasonograf znajduje zastosowanie?

Zastosowanie badań USG może być bardzo szerokie z uwagi na spore możliwości obrazowania oraz brak inwazyjności badania. To przede wszystkim diagnostyka i wsparcie w leczeniu chorób narządów jamy brzusznej, naczyń krwionośnych, urazów, kontuzji i obrzęków, nowotworów czy USG piersi. W mieście Warszawa wykonuje się każdy typ badań USG, również te z zastosowaniem kontrastu.

Ważna profilaktyka zdrowia kobiet – USG piersi i jamy brzusznej

Już od dłuższego czasu badanie USG jest ważną częścią profilaktyki zdrowia kobiet. To między innymi USG ginekologiczne, USG piersi oraz USG jamy brzusznej zalecane są do wykonania przez lekarzy rodzinnych i specjalistów. Dzięki doskonałej dostępności wysokiej klasy prywatnych pracowni diagnostycznych badania te można wykonywać także bez skierowania i konieczności oczekiwania na odległy termin. Więcej dowiesz się na stronie – rexmedica.pl/badania/usg/usg-piersi.

Obrazowanie USG w mieście Warszawa – gdzie warto zrobić badania?

Warszawa dysponuje licznymi punktami diagnostyki obrazowej, gdzie możliwe jest wykonanie badania USG. Niektóre współpracują z NFZ, jednak najczęściej badanie „na fundusz” wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania, na który nie każdy może sobie pozwolić w diagnostyce schorzenia. Dlatego warto skorzystać z usług kliniki REX MEDICA, która dysponuje najwyższej jakości sprzętem do diagnostyki obrazowej. Specjaliści wykonujący badanie USG posiadają doświadczenie, a cały proces wraz z wydaniem wyników badania z opisem jest maksymalnie krótki i w pełni komfortowy.

Regularne badania profilaktyczne oraz precyzyjna diagnostyka w przypadku wykrycia nieprawidłowości są podstawą do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiednich placówek medycznych w Warszawie, które umożliwią skorzystanie z usług diagnostyki, w tym badań USG na najwyższym poziomie.