5 powodów, dla których warto pomyśleć o depilacji laserowej

Usuwanie zbędnego owłosienia z ciała to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny. Niestety, tradycyjne metody depilacji, takie jak wosk, kremy do golenia czy maszynki likwidują owłosienie na krótki czas. Po kilku dniach, a w niektórych przypadkach nawet po kilkunastu godzinach włosy zaczynają odrastać. Depilatory elektryczne pozostawiają skórę gładką na dłużej, ale jednocześnie stanowią bolesną metodę depilacji. Ponadto mogą powodować wrastanie włosów.

Jeśli masz już zatem dość nieskutecznej depilacji, pozbywania się włosów z nóg czy pach na krótko, a nawet wrastania włosków w skórę, koniecznie zdecyduj się na depilację laserową. Sprawdź, dlaczego to najlepsze rozwiązanie.

Najwyższa skuteczność

Profesjonalnie przeprowadzona depilacja laserowa https://estebiel.pl/zabiegi-kategoria/depilacja-laserowa/ jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zbędnych włosów z ciała. Już kilka zabiegów wystarczy, aby efektywnie usunąć owłosienie na długie lata, a niekiedy nawet na zawsze. Laser usuwa włosy wraz z cebulkami i korzeniami. Nie tylko likwiduje więc istniejące włoski, ale zapobiega ich odrastaniu, co przekłada się na wyjątkową skuteczność.

Pełne bezpieczeństwo

Depilacja za pomocą lasera to bezpieczny zabieg, który nie uszkadza skóry i nie wywołuje innych skutków ubocznych. Nowoczesna depilacja laserowa bikini https://estebiel.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-bikini/, pach czy innych części ciała jest zabiegiem niemal bezbolesnym, dlatego nie wymaga stosowania znieczulenia. Urządzenia wykorzystują jednak dodatkowo nakładki chłodzące, co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej komfortowy.

Oszczędność pieniędzy

Skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej pozwala na znaczne oszczędności pieniężne. Mimo że jednorazowo koszt depilowania nie należy do najniższych, to biorąc pod uwagę brak konieczności zakupu maszynek, kremów, wosków czy też innych kosmetyków albo usług depilacji w gabinetach kosmetycznych przez kolejne lata, ogólny rachunek wypada bardzo korzystnie.

Oszczędność czasu

Wyliczono, że statystyczna kobieta spędza na depilowaniu całego ciała nawet 8 godzin miesięcznie, co daje aż 96 godzin, czyli 4 dni w ciągu roku! To ogromna strata czasu, który można przecież poświęcić na znacznie przyjemniejsze aktywności. Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić ten cenny czas. Po przeprowadzeniu depilacji laserowej już nie będziesz musiała poświęcać długich godzin na woskowanie, nakładanie pianki, golenie żyletką czy inne formy depilacji.

Ciało po depilacji laserowej jest piękne

Golenie maszynką powoduje krwawiące zacięcia, depilacja woskiem, kremami i żelami powoduje zaczerwienienia i podrażnienia, a depilatory mogą prowadzić do wrastania włosków. Zabiegi z wykorzystaniem tych urządzeń i preparatów są więc nie tylko bolesne, ale również sprawiają, że ciało przez pewien czas po zabiegu wygląda nieestetycznie. W przypadku lasera jest inaczej – zazwyczaj nie wywołuje on podrażnień, a jeśli pojawi się zaczerwienienie, to znika ono błyskawicznie. Po depilacji laserowej włosy nie wrastają w skórę. To wszystko powoduje, że ciało wygląda po prostu pięknie i estetycznie.