5 cech, które powinny mieć szafki do łazienki

Szafki łazienkowe to prawdziwe meble do zadań specjalnych. Są narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne i kontakt z substancjami, które mogą uszkadzać ich powierzchnię. Dlatego powinny być wykonane z bardzo solidnych materiałów, a przy tym doskonale komponować się z najmodniejszymi aranżacjami wnętrz. Sprawdź, jak wybrać wytrzymałe meble łazienkowe.

Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Trzeba brać pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne i modę, ale także możliwości, jakie stwarza pomieszczenie; wymiary uwarunkowania konstrukcyjne i rozmieszczenie instalacji. Nie warto także ślepo podążać za najnowszymi trendami – te szybko mijają, a zmiany aranżacji mogą być drogie. Dlatego najlepiej postawić na meble łazienkowe, które będą nowoczesne, ale przy tym uniwersalne. Jakie cechy powinny mieć?

1.      Meble do łazienki muszą być wodoodporne!

W łazience panują specyficzne warunki. Zwykle jest tam ciepło i wilgotno, co może przyczyniać się do zniszczenia płyt, z których wykonane są meble. Uszkodzenia na powierzchni mogą powstawać nie tylko na skutek bezpośredniego zachlapania, ale również osiadania pary wodnej. W takim wypadku pojawiają się nieestetyczne pęcherze, a z czasem odpadająca okleina i dziury. Dlatego zarówno meble stojące, jak i szafki wiszące do łazienki muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dzięki temu na długo zachowają swoje walory estetyczne i będą ozdobą pomieszczenia. Warto sprawdzić, czy wybrany model szafki łazienkowej jest wodoodporny. Zwykle są one zabezpieczone specjalną folią, która jest niewidoczna, ale stanowi bardzo skuteczną barierę.

2.      Szafki do łazienki powinny być odporne na środki czystości

W meblach łazienkowych zwykle trzymane są różne detergenty, środki czystości i chemia gospodarcza. Podczas codziennego użytkowania nie jest trudno o rozlanie się takiego produktu. Dlatego w łazience najlepiej sprawdzą się meble odporne na zabrudzenia detergentami i kosmetykami, które łatwo utrzymać w czystości. Higiena jest w łazience aspektem szczególnie ważnym.

3.      Cichy domyk w szafkach łazienkowych – czy warto?

Znany z mebli kuchennych cichy domyk jest rozwiązaniem coraz popularniejszym również w meblach łazienkowych. Szafek w tym pomieszczeniu zwykle nie otwiera się tak często, jak ma to miejsce w przypadku mebli kuchennych, jednak warto rozważyć takie udogodnienie. Szafki z cichym domykiem są bardzo wygodne i sprawdzają się, szczególnie jeśli mieszkasz z innymi osobami i nie chcesz generować hałasu podczas korzystania z łazienki np. późno w nocy.

4.      Pojemne szafki do łazienki

W meblach łazienkowych trzeba wygospodarować miejsce na chemię, kosmetyki i różne przybory toaletowe. Niekiedy musisz tam zmieścić również kosze na pranie. Dlatego postaw na pojemne, praktyczne meble łazienkowe. Aby uniknąć gromadzenia kurzu, warto wybrać te z drzwiczkami. Jeśli zdecydujesz się na modele otwarte, to odpowiednio dobrane pudełka także pomogą zachować porządek.

5.      Nowoczesne meble łazienkowe

Meble są także ozdobą łazienki. Wybierz więc takie, które będą zgodne z najnowszymi trendami, ale jednocześnie na tyle uniwersalne, że jeśli kiedyś zmienisz aranżację łazienki, to bez problemu się w nią wpasują.