3 nietypowe zastosowania myjki do szyb

Sprzątanie różnorodnych powierzchni ułatwiają dostępne na rynku środki, akcesoria i urządzenia. Nowoczesne modele wyróżnia funkcjonalność i łatwość obsługi. Warto wiedzieć, jakie zastosowanie ma popularna myjka do szyb.

Uciążliwe plamy w łazience

Profesjonalne myjki okienne posiadają włókna wykonane z tkaniny i poliestru. Kompozycja ta zapewnia odpowiednią chłonność i utrzymanie wody w obrębie materiału. Myjki wyposażone są w długie i wytrzymałe rury, umożliwiające czyszczenie dużych i wysokich powierzchni. Funkcjonalność akcesorium pozwala również na usunięcie plam powstałych w okolicach ram okiennych i narożników. Okna nie stanowią jedynych gładkich powierzchni w domu. Myjki można więc wykorzystać do czyszczenia glazury ściennej i kabiny prysznicowej. Na tego typu powierzchniach często powstają różnorodne plamy oraz mało estetyczne smugi.

Czyste lustra

Gładkie dekoracje odbijające światło są wykorzystywane w różnorodnych stylach aranżacyjnych. Dzięki nim pomieszczenie zyskuje charakter, a dostępna przestrzeń zostaje optycznie powiększona. Na lustrach często gromadzą się jednak trudne do usunięcia zabrudzenia. W przypadku dużych powierzchni stosowanie tradycyjnych ściereczek z mikrofibry może okazać się mało wydajnym rozwiązaniem. Myjki do szyb wyposażone w specjalne rury są efektywniejszym narzędziem. Dzięki nim powstałe smugi i plamy nie będą zaburzać nieskazitelnej estetyki szklanej powierzchni. Myjki można również wykorzystać do czyszczenia elementów dekoracyjnych lustra.

Ogrody zimowe

W nowoczesnej architekturze nierzadko wykorzystuje się otwartą przestrzeń do zaaranżowania budynków kubaturowych. Ogrody zimowe, Sunroomy oraz Oazy ze Szkła wymagają jednak odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Warto również dbać o estetykę konstrukcji. Szklane powierzchnie można czyścić za pomocą urządzeń ciśnieniowych lub myjek Leifheit. Gumowa ściągaczka ułatwi usunięcia smug powstałych na skutek opadów atmosferycznych.

Myjki do okien stanowią duże udogodnienie przy wykonywaniu domowych prac. Warto zatem zdecydować się na zakup sprzętu, by móc usprawnić sprzątanie różnorodnych, gładkich powierzchni.