3 akcesoria niezbędne do codziennego makijażu

Young beautiful woman holding foundation box and brush while leaning on white table. Smiling woman holding blusher box isolated on pink background. Beauty brunette girl having fun and joking with make up and face powder.

Każda kobieta ma własny „żelazny” zestaw akcesoriów niezbędnych, aby wykonać codzienny makijaż. W damskiej kosmetyczce ważne miejsce zajmuje pędzel do podkładu, który jest niezbędny do aplikowania sypkiej formuły. Oprócz niego przydaje się wygodna i higieniczna gąbeczka, a także zalotka do podkręcania rzęs. Poznaj trzy popularne produkty do wykonywania makijażu.

Niektóre z kosmetyków mają już załączone aplikatory. Tusz do rzęs nałożysz za pomocą wygodnej szczoteczki, a szminkę na ustach rozsmarujesz bezpośrednio po wysunięciu pomadki z opakowania. Inaczej jest w przypadku pudrów sypkich lub w kamieniu. Ich rozprowadzanie na skórze wymaga korzystania z dobrej jakości pędzli lub gąbeczek. To jednak nie wszystko.

1. Pędzel do podkładu

Nie zawsze wystarczy jeden. Niektóre kobiety mają rozbudowaną kolekcję pędzli do podkładu, które sprawdzają się do różnych zadań. Najpopularniejszą wersją jest tzw. koci język. To charakterystyczna konstrukcja, w której włosie jest ułożone płasko — szeroko na środku i zwęża się na końcu. Dzięki temu aplikacja kosmetyku jest możliwa nawet w trudnodostępnych miejscach. Uzyskany efekt jest zadowalający i równomierny, na twarzy nie są widoczne żadne smugi czy niedociągnięcia.

Innym popularnym pędzlem do podkładu jest tzw. kulka i podobny do niej „flat top”. Każdy z nich ma gęste włosie, na które można nabrać sporę dozę kosmetyku. Czasem aplikacja już jednej warstwy wystarczy, aby uzyskać idealne wykończenie.

Inną popularną wersją jest „duo fibre”. Ten pędzel charakteryzuje się biało-czarną kolorystyką. Zbudowany jest z dwóch warstw, z czego jedna jest dłuższa (syntetyczna), a druga krótsza (naturalna). Produkt 2w1 nie jest prosty w obsłudze, ale po opanowaniu techniki można precyzyjnie konturować twarz.

Oprócz pędzli do podkładu dostępne są także pędzle do nakładania:

  • cieni na powieki,
  • różu na policzki,
  • korektorów,
  • rozświetlacza,
  • eyelinera.

Pędzle do podkładu dostępne są w kilkunastu rozmiarach i formach. Inny podział obejmuje materiały, z jakich są wykonane — tu do wyboru są wersje syntetyczne oraz naturalne.

2. Gąbki do makijażu

Jeżeli od pędzla do podkładu wolisz miękką gąbkę, to z powodzeniem możesz wykorzystać ją do rozprowadzania kosmetyku. Najpopularniejsze są wersje silikonowe, a także modele „beauty blender” w charakterystycznym kształcie jajka. Umożliwiają aplikację podkładu ruchami posuwistymi oraz miejscowe wklepywanie. Po każdym użyciu powinny zostać dokładnie umyte i wysuszone.

3. Zalotka do rzęs

Masz słabe, rzadkie i proste rzęsy? Świetnym sposobem na ich uniesienie jest zastosowanie tuszu w zestawie z zalotką. To połączenie, które zapewni idealne wykończenie makijażu. Zalotka umożliwia szybkie podkręcenie rzęs, nie niszcząc ich i nie szarpiąc. Dzięki temu oprawa oka nabiera wyrazistości, a nałożony po zabiegu tusz utrzymuje się długo i wieńczy dzieło.