Związek z młodszym o 20 lat mężczyzną – czy to się może udać?

Kontrowersje wokół związków z dużą różnicą wieku

Mimo że żyjemy w XXI wieku, różnica wieku w związku nadal jest kontrowersyjną sprawą. Jaka musi być różnica wieku, by związek uważany był za „normalny”? Czy istnieją inne standardy wiekowe dla mężczyzn, a inne dla kobiet? Z pewnością – choć związek starszego mężczyzny z młodszą kobietą też przyciąga uwagę otoczenia, to związek starszej kobiety z dużo młodszym mężczyzną budzi najwięcej kontrowersji. Przyjęło się uważać, że mężczyźni wolą młodsze kobiety, a inne wybory są wbrew ich naturze. Czy tak rzeczywiście jest? Z pewnością nie – wielu mężczyzn interesuje się także starszymi kobietami. Czy związek z młodszym mężczyzną o 20 lat może się udać? A dlaczego by nie? Może warto przełamywać konwenanse i iść za głosem serca?

Słynne pary, gdzie to ona jest starsza

W świecie celebryckim znane są przypadki znaczącej różnicy wieku w związku, gdy to ona jest starsza. Nie trzeba przywoływać znanego wszystkim przykładu Madonny i jej dużo młodszych partnerów.

– Na polskim gruncie wokalistka Urszula ma męża młodszego o ok. 20 lat – i bardzo dobrze im się żyje.

– W polityce głośny jest związek państwa Macron – prezydent Francji ma żoną młodszą o ponad 20 lat.

Plusy związków, w których on jest młodszy o 20 lat

Plusów takich związków może być wiele. My wymieniamy podstawowe z nich.

Ustatkowanie się

Jako plus sytuacji związkowej, gdzie to kobieta jest o wiele starsza od mężczyzny, można wymienić to, że taka partnerka pozwala wydorośleć i ustatkować się młodszemu od niej mężczyźnie. Często starsza kobieta posiada dużą życiową mądrość i może ją przekazywać swojemu partnerowi.

Seksualne spełnienie

Mądrość ta dotyczy także sfery seksualnej. Starsza kobieta może być seksualnie dużo bardziej doświadczona niż jej młodszy o 20 lat partner. Taka przygoda może być fascynująca dla nich obojga – kobieta może czerpać satysfakcję z wyboru młodego mężczyzny z wysokim libido, mężczyzna zaś może doceniać umiejętności i wiedzę swojej partnerki.

Starsza kobieta ma często, wbrew pozorom, bardzo duże potrzeby seksualne – młodszy mężczyzna jest w stanie je zaspokoić. Zaś dla młodszego kochanka spełnianie potrzeb swojej starszej wybranki może być ogromną przyjemnością.

Minusy związków, w których on jest młodszy o 20 lat

Niestety, tego typu związki mogą mieć też minusy. Przyjrzyjmy się dwóm z nich.

Odmienne priorytety

Nie zawsze para musi się zgadzać co do swoich priorytetów. Tak może być też w przypadku związku z mężczyzną młodszym o 20 lat – taki facet może po prostu nie chcieć się jeszcze ustatkować, podczas gdy kobieta najczęściej będzie miała wolę założenia rodziny. Oczywiście tak nie musi być – kobieta może mieć zupełnie inne cele życiowe niż prokreacja – ale ten wariant jest jednak statystycznie prawdopodobny.

Poprzednie związki

Bardzo możliwe jest, że kobieta starsza o 20 lat od swojego partnera ma już pewne zobowiązania: mogła już wcześniej urodzić dzieci, mogła wziąć kredyt wspólnie ze swoim byłym czy wraz z nim sprawić sobie psa. Przeszłość kobiety może nieco przeszkadzać w budowaniu nowej relacji – ale z pewnością nie jest to nic, czego nie dałoby się wspólnymi siłami przezwyciężyć.

Podsumowanie

Związek z młodszym mężczyzną o 20 lat bez wątpienia budzi kontrowersje. Jednak opinia innych osób nie może stać na przeszkodzie szczęściu dwojga dorosłych osób. Związek z młodszym o 20 lat mężczyzną z pewnością jest możliwy – co potwierdzają przykłady pewnych znanych par. Taki związek może mieć też problemy – jak to w związkach bywa. Jednak w imię miłości da się je pokonać.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem https://esencjalnie.pl