Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego? Te funkcje Cię przekonają

Odkurzacz robot to zaawansowany sprzęt, dzięki któremu gruntowne sprzątanie podłóg odbywa się zupełnie bez naszego wysiłku, bez konieczności poświęcania czasu i w najdogodniejszej dla nas porze. Perfekcyjnie czyste podłogi nie tylko bez kurzu, ale i bez uporczywych zabrudzeń, plam, sierści zwierzaków, czy włosów. To wiemy. Jednak okazuje się, że robot odkurzający potrafi znacznie więcej. Przyjrzeliśmy się wybranym modelom i mamy dla Ciebie małe podsumowanie kilku najbardziej interesujących funkcji.

Odkurzacz robot, który rozpoznaje… sezon na alergię

Jesteś alergikiem? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wysokiej klasy odkurzacz robot od https://irobot.pl/pl/ może wyraźnie poprawić Twój codzienny komfort. Co to oznacza w praktyce? Otóż wybierając dobrej jakości sprzęt zyskasz funkcję odkurzania i przechwytywania do 100% pyłków, roztoczy, pleśni, sierści oraz innych alergenów (robot wyposażony jest w zaawansowany system filtracji zatrzymujący cząsteczki o wielkości do 10 mikronów). Dodatkowo, robot może sprzątać zgodnie z Twoimi szczególnymi potrzebami. W okresie intensywnego pylenia roślin oraz zrzucania przez zwierzęta sierści, robot podpowie Ci dodatkowy cykl sprzątania.

Robot może sprzątać zgodnie z Twoimi nawykami i Twoim rytmem dnia

Robot odkurzacz może zostać dowolnie przez Ciebie zaprogramowany. Dzięki temu sprzątanie odbywać się będzie w porach, które odpowiadają Tobie najbardziej i nie zakłócają rytmu dnia Twojego oraz pozostałych domowników. Co więcej, robot sam podpowie Ci konkretne rozwiązania w tym zakresie, jeśli tylko uzna je za bliskie Twoim preferencjom.

Poza harmonogramem dnia, czy nawykami domowników, robot będzie brał pod uwagę także intensywność zabrudzeń i ich pojawianie się w poszczególnych pomieszczeniach. Miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia podłogi, jak kuchnia, jadalnia, czy hol będą dla niego priorytetem.

Ten sprzęt sprząta również po sobie

Funkcja automatycznego opróżniania pojemnika z zanieczyszczeniami to pełnia wygody. Zapomnisz nie tylko o odkurzaniu, ale i o pozbywaniu się zanieczyszczeń (a nawet o samym robocie!) nawet na kilka tygodni. Warunek? Wybierz sprzęt wyposażony właśnie w tego typu funkcję oraz oferujący system szczelności pojemnika, który zagwarantuje, że nic nie wydostanie się na zewnątrz.

Robot rozpoznaje przeszkody. Nie musisz ich usuwać z jego drogi

Dlatego też przygotowywanie pomieszczeń do odkurzania i mycia podłóg nie jest potrzebne. Robot wyposażony w specjalne czujniki będzie sprawnie poruszał się pomiędzy meblami, wzdłuż krawędzi i na różnych powierzchniach (dywany, parkiet, płytki – tego typu sprzęt „obsługuje” wszystkie typy powierzchni, automatycznie dostosowując się do nich). Wysokiej klasy sprzęt będzie posiadał dodatkowo czujniki uskoku terenu, dlatego np. nie spadnie ze schodów.

Odkurzacz robot pracuje niestrudzenie

Jego czas pracy jest nieograniczony. W przypadku wyczerpania akumulatora robot automatycznie wróci do stacji dokującej, żeby się doładować, a następnie dokończy sprzątanie. Dokładnie w miejscu, w którym przerwał pracę!