Wygodne materace w Sosnowcu – czym się kierować przy zakupie?

Zakup materaca powinien być przemyślaną decyzją – jest to bowiem inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Kiedy kupić nowy materac

Eksperci mówią, że materac powinno wymieniać się co około 7 lat. Jest to termin orientacyjny – niskiej jakości produkt może zużyć się szybciej. W nowy model warto się zaopatrzyć wtedy, gdy na przykład wyczuwamy, że w wkładzie zaczynają pojawiać się zbite grudki pianki lub jeśli sprężyny uwierają lub wydają głośne dźwięki. Wymiana produktu może być też potrzebna wtedy, gdy nasz dotychczasowy materac jest niedopasowany do naszych potrzeb – na przykład gdy jego twardość nie odpowiada wadze użytkownika. Warto zainwestować w wysokiej jakości marki. Jeśli na przykład wymieniamy materac w Kielcach, na Materacekielce.eu znajdziemy szeroki wybór produktów marki Hilding – jednego z czołowych producentów obecnych na rynku.

kiedy-kupic-nowy-materac

Nawet jeśli nie mamy jasnej przesłanki, mówiącej nam o zużyciu materaca, warto rozważyć jego wymianę wtedy, gdy nie wysypiamy się należycie, a zadbaliśmy o wszystkie inne kwestie wpływające na zdrowy i spokojny sen. O jakich czynnikach mowa? Żeby sen był komfortowy, powinniśmy zadbać o zaciemnienie i wyciszenie sypialni. Znaczenie ma też jej odpowiednia klimatyzacja. Pamiętajmy – spokojny sen zapewnią nam także właściwa gospodarka hormonalna, opanowany poziom stresu.

Czym kierować się przy zakupie materaca

Wybierając na przykład materac w Sosnowcu na Materacesosnowiec.eu, sprawdźmy specyfikację każdego produktu. Możemy też udać się do salonu stacjonarnego, aby wypróbować dany model. Zakupy online są natomiast zdecydowanie wygodniejsze. Czy się kierować? Upewnijmy się, że twardość materaca będzie dla nas odpowiednia. Im wyższa waga użytkownika, tym twardsze powinno być podłoże, na którym śpi. Jeśli zależy nam na wyższej twardości materaca warto zainteresować się modelami lateksowymi. Są one jednocześnie bardzo elastyczne i sprężyste. Lateksowy wkład znajdziemy w materacy Hilding Melody. Ma on jeszcze jedną właściwość – jest antybakteryjny. Będzie dzięki temu nadawał się dla osób, które są wrażliwe na roztocza, drobnoustroje, dla alergików i astmatyków. We wkładzie materaca rozmieszczono specjalne otwory – pozwalają one na odprowadzanie wilgoci i zapobieganie powstawaniu środowiska sprzyjającego rozwojowi drobnoustrojów.

Kupując materac zainteresujmy się również tym, czy tłumi on drgania. Ta właściwość pozwoli komfortowo spać na materacu parze z dużą różnicą wzrostu czy wagi. Redukcja drgań uzyskiwana jest poprzez zastosowanie technologii Multipocket – gęstsze rozmieszczenie mniejszych sprężyn pozwala na uzyskanie wysokiego stopnia elastyczności punktowej. Ruchy jednej osoby, kiedy na przykład zmienia pozycję czy wstaje, nie wybudzają drugiego z partnerów.

Ważną kwestią jest również rozmiar materaca. Dla dwojga, szerokość powinna wynosić 140 centymetrów (minimum), dla jednej osoby – 70.

Nie mniej istotne jest odpowiednie podparcie. Model taki jak Hilding Rumba ma we wkładzie dwie pianki – wysokoelastyczną i termoelastyczną. Dzięki takiej konstrukcji, w materacu powstaje 7 rożnych stref twardości, dzięki czemu w idealny sposób dopasowuje się on do krzywizn całego ciała.

Wybór materaca to decyzja na kilka lat – dlatego też warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwe kwestie.