Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa – skuteczna metoda na alkoholizm

Tabletki Esperal bardzo często stanowią ostatnią deskę ratunku dla osób uzależnionych. Metoda leczenia farmakologicznego za pomocą Esperalu jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z uzależnieniem, pod warunkiem, że dana osoba szczerze chce i dąży do życia w abstynencji, a także wykazuje wysoką motywację i chęć do zmian. Alkoholizm każdego dnia rujnuje osobie z chorobą alkoholową zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Dodatkowo nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do problemów w rodzinie oraz w pracy. Często podkreśla się znaczenie współuzależnienia, które jest chorobą najbliższej rodziny alkoholika.

Skutki łączenia tabletek Esperalu z alkoholem

Stosowanie wszywki alkoholowej od lat wykorzystuje się w leczeniu alkoholizmu. Działanie leku opisuje się jako wywoływanie nieprzyjemnych objawów silnego zatrucia alkoholowego po połączeniu etanolu z substancjami czynnymi zaszywanej tabletki. Dzieje się tak, ponieważ blokowana jest umiejętność metabolizowania alkoholu przez organizm.

Do najczęściej występujących objawów zatrucia alkoholowego podczas stosowania Esperalu należą:

  • bóle i zawroty głowy,
  • nudności,
  • mdłości,
  • wymioty,
  • zaburzenia ze strony układu krążenia, a także układu oddechowego i nerwowego,
  • padaczka alkoholowa, a nawet zaburzenia pracy serca prowadzące do jego zatrzymania.

Spożywanie nawet minimalnych ilości napojów alkoholowych jeżeli mamy w ciele wszywka alkoholowa Warszawa jest to bardzo ryzykowne i niebezpieczne. Nasilone objawy popularnego „kaca”, jeżeli będą miały miejsce, mogą spowodować nawet śmierć „zaszytej” osoby. Dlatego nie warto nawet próbować alkoholu w tej sytuacji.

Czas działania wszywki alkoholowej

Czas działania wszywki szacuje się na kilka miesięcy, maksymalnie rok – uzależnione jest to od indywidualnych cech danej osoby, jej wagi, stopnia uzależnienia i innych. Jeżeli w tym czasie złamana zostanie abstynencja, po kilku minutach dana osoba odczuwa wymioty, biegunki, bóle głowy, kołatanie serca, czy też stany lękowe. Objawy te mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. W momencie kiedy tabletka z Esperalem przestaje działać, pacjent może podjąć próby dalszego samodzielnego życia i kontrolowania się lub jeżeli nie czuje się jeszcze wystarczająco przygotowany, może powtórzyć zabieg. Należy podkreślić, że posiadanie Esperalu nie wpływa na działanie innych lekarstw przyjmowanych na co dzień.

Ile płaci się za wszywkę w Warszawie?

W naszym prywatnym gabinecie leczenia choroby alkoholowej cena terapii uzależniona jest od wybranej metody. W ofercie dostępne jest odbycie jednorazowego odtrucia alkoholowego, a także chirurgiczny zabieg implantacji tabletki Esperalu pod skórą pacjenta. Zachęcamy jednak do podejścia kompleksowego w aspekcie leczenia choroby alkoholowej, ponieważ jedynie działanie kilkutorowo ma realny sens oraz daje największe efekty. W ten sposób organizm człowieka poprzez odbycie detoksykacji ma uzupełnione niedobory wody, witamin, elektrolitów i soli mineralnych, przez co jest gotowy na przyjęcie tabletki z lekiem Disulfiram. Cena Esperalu w Warszawie zaczyna się od 580 zł. Kwota obejmuje oryginalny lek, opiekę lekarską, znieczulenie miejscowe oraz założenie opatrunku.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Esperal podawany jest jedynie po wcześniejszej konsultacji medycznej mającej na celu wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań, a także określeniu potrzebnej dawki leku. Całkowicie dyskwalifikują pacjenta następujące czynniki:

  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Zapalenie zarostowe tętnic,
  • Niewydolność serca,
  • Uczulenie na składniki tabletki Disulfiram,
  • Obecność alkoholu we krwi,
  • Choroby wątroby,
  • Choroby nerek.

Cała procedura zaszycia alkoholowego łącznie z zabiegiem chirurgicznym trwa około pół godziny. Przeprowadza się go w oparciu o znieczulenie miejscowe, chirurg nacina skórę w okolicy pośladkowej i pod nią umieszcza odpowiednią dawkę leku, zaszywając miejsce wybranym przez pacjenta rodzajowi szwów. Na koniec lekarz udziela szczegółowych informacji na temat dbania o miejsce zabiegu. Przede wszystkim okres rekonwalescencji trwa około dwa tygodnie. W tym czasie pacjent nie powinien podnosić ciężarów, korzystać z kąpieli w wannie oraz w akwenach. Zaleca się szybki prysznic raz dziennie. Należy pamiętać o regularnej dezynfekcji rany.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu

  • Niewydolność wątroby – jest to bardzo ciężka choroba. Zdarza się jednak, że sam Pacjent zwykle o niej wie, gdyż leżał w szpitalu i był diagnozowany. Nie jest natomiast przeciwwskazaniem podwyższenie tak zwanych prób wątrobowych.
  • Świeżo przebyty zawał serca – co oznacza w tym przypadku ok. 6 miesięcy od przebycia zawału. Nie jest przeciwwskazaniem zawał, który był przebyty w tzw. „dalekiej przeszłości”.
  • Przeciwwskazaniem do zabiegu chirurgicznego w tym również do wszycia popularnego Esperalu jest terapia doustnymi lekami, które powodują zmniejszenie krzepliwości krwi – to są tak zwane leki „rozrzedzające krew. W takim przypadku zabieg może być wykonany, jednak powinno się kilka dni wcześniej przejść na zastrzyki przeciwkrzepliwe lub też jeżeli choroba pozwala – wstrzymać się od przyjmowania leków na trzy dni przed zabiegiem wszycia Esperalu.
  • Padaczka – jest kolejnym z przeciwwskazań. Jednak nie należy jej mylić z często występującymi drgawkami poalkoholowymi. Warto pamiętać, że osobom nadużywającym alkoholu zdarzają się (zwłaszcza w okresie trzeźwienia) napady drgawkowe, które wyglądają podobnie do padaczki – potocznie określane są mianem padaczki poalkoholowej. Jednakże padaczka jest trwałymi oraz przede wszystkim powtarzającymi się napadami drgawkowymi – u alkoholików może dojść do takiej sytuacji, że pomimo długiego okresu trzeźwości drgawki nadal występują i potrzebne jest stałe przyjmowanie leków przeciwpadaczkowych.
  • Próby samobójcze, a także ciężkie choroby psychiczne – są także przeciwwskazaniem do wszycia wszywki alkoholowej Esperal – jest to podyktowane niebezpieczeństwem nieprzestrzegania zakazu picia alkoholu.
  • Nadciśnienie , które nie jest poddane leczeniu może także skłonić chirurga do odmowy wszycia, nie jest natomiast przeciwskazaniem nadciśnienie tętnicze reagujące na leczenie.

Jak się przygotować do wszycia Esperalu?

W naszym gabinecie w Warszawie dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi wykonywane były w sposób bezpieczny. Nasz personel medyczny zawsze stosuje sterylne i jednorazowe narzędzia, szczególnie zwracamy uwagę na czystość pomieszczeń w naszym gabinecie. Przed wizytą należy zachować minimum 48 godzin abstynencji, aby wykluczyć wystąpienie reakcji wynikającej z połączenia Esperalu z etanolem. Należy również podpisać stosowną zgodę na poddanie się zabiegowi implantacji leku Disulfiram.