Wszywka Alkoholowa Bydgoszcz – skuteczny Esperal

Walka z własnym uzależnieniem jest zawsze trudna. Podczas podejmowania leczenia alkoholizmu nie warto spodziewać się szybkich i spektakularnych efektów, ponieważ łatwo się rozczarować i popaść we frustrację.

Rozwój choroby alkoholowej może trwać nawet latami i być całkowicie niezauważony. Aby wyjść z nałogu, część z alkoholików decyduje się na skorzystanie z kompleksowej terapii leczenia uzależnień, która składa się między innymi z detoksu, psychoterapii, a także wszywka alkoholowa Bydgoszcz.

Występuje on pod postacią jałowych tabletek, które implantuje się pod skórą Pacjenta w obecności lekarza chirurgii. Lek ten jest wydawany na receptę, można go otrzymać w placówkach profesjonalnie zajmujących się terapią uzależnień.

W ostatnim czasie nastąpił szybki rozwój rynku leczenia nałogów i uzależnień, dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego i profesjonalnego gabinetu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na liczne szczegóły. Należy zaznaczyć, że terapia przyniesie dobre efekty tylko wtedy, kiedy zostanie ona przeprowadzona jedynie przez wykwalifikowany i doświadczony zespół personelu w placówce do tego przeznaczonej.

Disulfiram – substancja czynna Esperalu

W tabletce przeznaczonej do wszycia substancją aktywną jest Disulfiram. Jest ona całkowicie bezpieczna oraz legalnie dopuszczona do rozpowszechniania farmaceutycznego w Polsce. Działa on na zasadzie blokady, czyli w momencie wszycia go do organizmu Pacjenta zaczyna upośledzać metabolizowanie alkoholu w wątrobie. Tym samym zablokowany zostaje enzym trawiący alkohol, który nazywa się dehydrogenazą aldehydową. Brak odpowiedniej ilości tego enzymu skutkuje rozkładem alkoholu do toksycznej postaci, jaką jest aldehyd octowy, zamiast do mniej szkodliwego kwasu octowego. W ten sposób wymieniony aldehyd kumuluje się w organizmie i wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów, nazywanych reakcją disulfiramową. Tym samym, Esperal połączony z etanolem tworzy nasilone objawy silnego zatrucia alkoholowego, które odczuwa Pacjent już kilka minut po spożyciu alkoholu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli osoba cierpiąca z powodu choroby alkoholowej stosuje się do zaleceń lekarskich, w tym przestrzega zasad abstynencji, Esperal jest całkowicie niewyczuwalny oraz nie powoduje wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów. Jego działanie uaktywnia się jedynie w połączeniu z alkoholem.

Zabieg wszycia Esperalu

Zabieg zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny – tym samym jest szybki, skuteczny i bezpieczny. Dodatkowo prowadzi się go po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, eliminując czynnik bólu – co jest tak ważne dla Pacjenta. Tym samym, Pacjent podczas całej procedury medycznej wszycia Esperalu jest przytomny oraz świadomy kolejnych działań podejmowanych przez zespół medyczny, zwiększając w ten sposób komfort danej osoby.

Lekarz chirurgii wprowadza tabletkę z lekiem poprzez nacięcie skóry, zazwyczaj w okolicach pośladka. Nacięcie jest niewielkie, zazwyczaj kilkucentymetrowe, a następnie podpowięziowo umieszcza się dobraną indywidualnie pod Pacjenta dawkę leku. Cała procedura kończy się zaszyciem rany – Pacjent ma do wyboru szwy tradycyjne lub rozpuszczalne. Zalecamy skorzystanie z drugiej opcji, ponieważ nie ma później potrzeby umawiania się na kolejną wizytę celem zdjęcia szwów. Na koniec podawane są antybiotyki oraz przykładany jest opatrunek, który należy systematycznie zmieniać w domu.

Esperal Bydgoszcz – wybór gabinetu

Aby poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego Esperalem należy udać się do specjalistycznego gabinetu fachowo zajmującym się leczeniem uzależnień. Nie ma możliwości wykonania tego zabiegu w warunkach domowych ze względu na brak odpowiednich (higienicznych i sterylnych) warunków.

Szukając gabinetu dla siebie, gdzie chirurg wszyje Esperal (Disulfiram) należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów:

  • Przed rozpoczęciem zabiegu powinna być wymagana konsultacja medyczna z lekarzem. W ten sposób określa się stan zdrowia Pacjenta, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, diagnozuje się jego potrzeby oraz zaawansowanie choroby alkoholowej. Tym samym wstępny wywiad medyczny pozwala na oszacowanie ryzyka wystąpienia potencjalnych powikłań. Tym samym obowiązkowy wywiad medyczny jest pierwszym gwarantem bezpieczeństwa zabiegu.
  • Równie istotny jest przebieg zabiegu, czyli wszelkie kwestie związane z zastosowanym znieczuleniem, panująca atmosfera, zachowanie dyskrecji, komfortu Pacjenta, jakość usług oraz obsługi Klienta.
  • Warto wybrać również placówkę, która ograniczyła formalności do niezbędnego minimum. Należy pamiętać, że zabieg zaszycia alkoholowego można przeprowadzić jedynie u osoby, która świadomie podpisała zgodę na zabieg, przy czym nie jest wymagane skierowanie na zabieg z zastosowaniem Disulfiramu.
  • Kolejnym atutem jest prowadzenie przez daną placówkę wielotorowych działań – warto udać się do gabinetu, w którym oferuje się również, np. odtruwanie alkoholowe.

Przeciwwskazania Esperalu

Przeciwwskazania do zabiegu są następujące:

  • Brak pomyślnego przejścia wywiadu medycznego między lekarzem, a Pacjentem,
  • Występowanie nadwrażliwości na którykolwiek składnik zaszywanego leku,
  • Posiadanie przewlekłych chorób układu krążenia oraz chorób niewydolnościowych,
  • Stwierdzenie chorób psychicznych, w tym pojawiających się prób samobójczych,
  • Zachowanie trzeźwości przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem – w przeciwnym razie kieruje się Pacjenta na odtrucie alkoholowe, ponieważ wszelkie pozostałości alkoholu w ciele człowieka stanowią bezpośrednie zagrożenie zdrowia w momencie prowadzenia zabiegu zaszycia oraz tuż po nim.

Skuteczność Esperalu

Leczenie awersyjne jest skuteczne z kilku powodów. Przede wszystkim lek może być aktywny przez nawet rok (w zależności od indywidualnych czynników). Dodatkowo wspiera silną wolę oraz motywację Pacjenta do zerwania z nałogiem. Należy podkreślić, że największe efekty przynoszą działania kompleksowe, czyli łączenie wszywki alkoholowej z innymi formami leczenia, np. detoksem i psychoterapią.

Wszywka alkoholowa Esperal – bezpieczeństwo zabiegu

Specjaliści z dziedziny chirurgii określają bezpieczeństwo zaszycia alkoholowego jako wysokie. Jest to zabieg mało inwazyjny o niskiej interwencji chirurgicznej. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od szczerości Pacjenta podczas wywiadu medycznego oraz braku przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Dodatkowo narzędzia użyte do zabiegu powinny być sterylne, a sam lek oryginalny i jałowy, wyjęty z opakowania w obecności Pacjenta.

Powikłania po zaszyciu

Powikłania po zabiegu niewynikające ze spożycia alkoholu są niezwykle rzadkie i zazwyczaj ustępują dość szybko. Zazwyczaj spotyka się:

  • Miejscowe zaczerwienienie,
  • Opuchliznę,
  • Bliznowacenie,
  • Torbiel wokół leku.

Większość z powikłań można uniknąć stosując zalecenia lekarza oraz warunki higieny. Jeżeli wystąpią, warto zgłosić się do lekarza po pomoc. Jedynie w przypadku stwierdzenia torbieli należy poddać się reoperacji – usunąć torbiel i umieścić nową tabletkę.

Jaka jest cena zabiegu wszywki alkoholowej Esperal?

Ostateczna cena zabiegu określana jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem i uzależniona jest ona od wybranego pakietu udogodnień oraz dobranej dawki leku.