Usuń kurzajki raz na zawsze

Są takie problemy zdrowotne, które choć niegroźne bywają niezwykle dużym utrapieniem. W przypadku dermatologii to przede wszystkim rozmaite zmiany skórne. O ile nie mają one charakteru złośliwego, nie są niebezpieczne, ale często bywają dokuczliwe lub nieestetyczne. W obu tych przypadkach warto zastanowić się nad zabiegiem ich usunięcia.

Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań pozwalających na pozbycie się wszelakich zmian, zwykle w sposób, który zapewnia nam wysoką estetykę. Kurzajki to jedne z takich właśnie zmian, które bywają irytujące, dokuczliwe i choć nie są dla nas zazwyczaj groźne, warto się ich pozbyć.

 

Czym jest kurzajka?

Jest to zmiana skórna, która zwykle pojawia się nagle na naszym ciele. jest to rodzaj brodawki, która pojawia się zarówno u osób dorosłych, jak również u dzieci. Kurzajka wywoływana jest przez wirusa brodawczaka ludzkiego, czyli popularny HPV. O ile większość kurzajek nie jest niebezpieczna, warto się z nimi porządnie rozprawić, ponieważ mają one tendencje do rozmnażania się. Wtedy to może być bardzo kłopotliwe i uporczywe, szczególnie, gdy dotyczy to miejsc, które narażone są na obtarcia wywoływane naszym ruchem (np. stopy, pachy). Kurzajka jest zmianą zaraźliwą, a więc również w interesie naszych domowników i bliskich jest ich usunięcie. Zarazić możemy się chociażby poprzez nabłonek i naskórek, który zawiera DNA wirusa.

 

Metody usuwania kurzajek

            Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają na usunięcie kurzajki. Ich producenci często mówią o tym, że środki są w stu procentach skuteczne. I rzeczywiście usuwanie kurzajek takimi metodami zazwyczaj jest skuteczne, choć są szczepy wirusa, które będą oporne na zawarte w lekach substancje. Zaleca się jednak rozpoczęcie od tych właśnie metod, ponieważ są one najmniej inwazyjne i nie niosą praktycznie żadnego niebezpieczeństwa. Dopiero w przypadku, gdy takie metody zawodzą, warto zastanowić się nad wybraniem metod bardziej inwazyjnych. Są to przede wszystkim krioterapia, czyli popularne wymrażanie kurzajek, a także elektrokoagulacja, polegająca na wypaleniu kurzajki przy pomocy napięcia elektrycznego. W ostatnim czasie stosuje się także często laseroterapię, która wymaga jednak znieczulenia miejscowego, ale w zamian daje bardzo dobre efekty estetyczne. Możesz z niej skorzystać umawiając się na wizytę w Royalderm.pl.

 

Bezpieczeństwo usuwania kurzajek

            Usuwanie kurzajek jest zabiegiem bardzo prostym i bezpiecznym. W przypadku stosowania substancji na kurzajki praktycznie nie ma mowy o żadnym zagrożeniu, a powikłania po ich usuwaniu metodami bardziej inwazyjnymi są niezwykle rzadkie. Co bardzo ważne raz usunięta kurzajka, nie powinna powracać.