Szukasz pomysłu na minimalistyczną papeterię? Poznaj nasze propozycje!

Papeteria ślubna to jeden z najważniejszych punktów programu podczas organizacji wesela. To zaproszenia i koperty są pierwszym, co informuje gości o tym, że para planuje ślub. To właśnie dobór czcionek, kolorów i papieru dużo mówi o charakterze wesela oraz jest sposobem na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na gościach. Dowiedz się, na jaką papeterię warto się zdecydować.

Z czego może się składać papeteria na wesele?

Papeterią możemy nazwać zaproszenie jednokartkowe wraz z kopertą albo

● osobną kartkę na zaproszenie (składane lub nie),
● dodatkową kartkę zaproszenia w zestawie,
● bilecik RSVP z danymi kontaktowymi do pary młodej,
● obwolutę, opaskę z nadrukiem lub bez i inne dodatki.

Niektórzy do papeterii zaliczają również księgi gości, winietki, plan stołów lub wesela, drukowane menu czy tablicę powitalną.

Minimalistyczna papeteria ślubna – nowoczesne propozycje

Minimalistyczna papeteria ślubna to obecnie ta, na której dominuje geometria, delikatnie ozdobne czcionki czy kwiaty. Świetnym wyborem będzie wybór zaproszeń i kopert w stylu, który nie przywołuje na myśl nadmiaru i jest kojarzony z elegancją. Najlepiej sprawdzą się stonowane kolory takie jak biel, écru, beż, kremowy czy wyjątkowo modne ostatnio kolory ziemi – na pewno przypadnie do gustu wszystkim gościom elegancka i minimalistyczna papeteria ślubna.

Zaproszenia Gold Shine marki ArtMa

Luksusowa papeteria ślubna, czyli jaka?

Z luksusem najbardziej kojarzona jest papeteria ozdobna. Znajdziemy w niej między innymi:

● połyskliwe wstążeczki i sznureczki,
● cyrkonie, kryształki, złocenia folią,
● naklejki adresowe i dekoracyjne na koperty,
● dodatkowe wklejki i inne aplikacje.

Luksusowa papeteria ślubna jest utrzymana zarówno w ciemniejszych, jak i jaśniejszych barwach. Przeważnie wykonana jest z grubego papieru o ciekawej fakturze. Koperty mogą mieć wzór wewnętrzny, natomiast na zewnątrz być jednolite. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest też wyciąganie z nich części wstążeczek. Można znaleźć luksusowe zaproszenia jednokartkowe, jednak w tym przypadku znacznie częściej spotykane są bardziej rozbudowane formy.

Jaka papeteria ślubna jest obecnie w modzie? Rustykalna!

Aktualnie zdecydowanie najmodniejszy jest minimalizm, a także papeteria w stylu rustykalnym. To taki rodzaj zaproszeń, kopert i innych akcesoriów, który najczęściej wykonany jest z ekologicznego papieru, obwiązany sznurkiem jutowym, ozdobiony drukowanymi lub prawdziwymi kwiatami i gałązkami. Motywy botaniczne to jedne z najlepszych, jakie można wybrać na wesele! Będą doskonałym wyborem na swobodniejsze uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół czy dla osób, którym nieobca jest troska o dobro środowiska.

Zaproszenia ślubne rustykalne

Jaka powinna być papeteria ślubna?

Kupując papeterię ślubną, zwróć uwagę na to, czy:

● producent wykonuje przynajmniej niektóre elementy ręcznie,
● sklep sprzedaje każdy element zaproszeń oddzielnie, czy jest opcja ich skompletowania przed wysyłką,
● wszystkie koszty są jasne, a warunki zamówienia lub umowa przejrzysta,
● istnieje możliwość personalizacji druku,
● można zamówić próbki.

Dużą zaletą będzie również darmowa wysyłka, jednak zdecydowanie nie powinien być to parametr decydujący w tak ważnej sprawie. Papeteria ślubna powinna być starannie wykonana, a druk musi być dobrej jakości. Starajmy się wybierać możliwie jak najbardziej czytelne czcionki i nieco grubszy papier zarówno w odniesieniu do zaproszeń, jak i kopert.