Świąteczne dekoracje – gdzie szukać inspiracji?

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim na dobre rozpoczyna się okres świąteczny. Odpowiednie dekoracje umożliwiają wprowadzenie tej wyjątkowej atmosfery do domu. Nadają klimatu i sprawiają, że święta czuć w powietrzu. I to dosłownie, jeśli wśród przygotowanych ozdób znajdą się naturalne materiały, takie jak suszone cytrusy oraz świerk. Jak przygotować dom na święta i gdzie szukać inspiracji na bożonarodzeniowe ozdoby?

Zadbaj o świąteczną atmosferę w modnym stylu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Czas oczekiwania umilić mogą piękne ozdoby świąteczne w różnych zakątkach domu. Choć ubieranie choinki, szczególnie tej żywej, zazwyczaj zostawiamy na ostatnią chwilę, tak inne dekoracje można ustawić znacznie wcześniej, aby stworzyć w domu wyjątkowy klimat. Inspiracji na tego typu dekoracje warto poszukać już teraz. Dzięki temu Wasze święta będą naprawdę magiczne oraz jednocześnie bardzo stylowe! Jakie dekoracje i dodatki będą modne podczas nadchodzących świąt?

W tym roku bardzo popularne będą ponownie dekoracje, które mocno nawiązują do natury. Ten trend cieszy się dużą popularnością już od kilku lat i co roku jest jeszcze silniejszy. Naturalny świerk, żywe drzewka w doniczkach osłoniętych materiałem jutowym oraz szyszki i drewniane elementy dekoracyjne idealnie wpisują się w modę na ekologiczny styl życia. Ponadto wykorzystywanie naturalnych elementów sprawia, że dom nie tylko pięknie wygląda, ale także fantastycznie pachnie. Przygotowując małe drzewka do postawienia na parapecie lub komodzie w przedpokoju oraz eleganckie wieńce na stół lub drzwi, warto wybrać intensywnie pachnący, żywy świerk oraz ozdobić go szyszkami, kawałkami kory czy suszonymi pomarańczami o pięknym zapachu.

Poza modą na naturalne dodatki, w tym sezonie święta będą bardzo eleganckie. Wśród dekoracji zarówno na stół, jak i tych do zawieszenia na choince, będą dominować ciemne, klasyczne barwy. Pojawiać będą się również złote i srebrne dodatki oraz biel w różnych wariantach: matowa, brokatowa oraz śnieżnobiała z lekkim połyskiem. Biel oraz połyskujące srebro lub złoto idealnie będą komponować się z bardzo modną butelkową zielenią, ciemnym odcieniem czerwieni, a także śliwkowym fioletem lub ciemnym grafitem. Dodatki w tych barwach warto wykorzystać do stworzenia eleganckich stroików i świeczników, a także na choince oraz podczas dekorowania świątecznego stołu.

Szukaj inspiracji na… Wystawach sklepowych!

Podczas tworzenia w domu świątecznego klimatu najważniejszy jest odpowiedni pomysł. Zanim się za to zabierzemy i zaczniemy kupować lub tworzyć dekoracje własnoręcznie, warto poszukać ciekawych inspiracji. Dobrym wyborem będą oczywiście rozmaite katalogi i czasopisma, które poświęcone są aranżacji wnętrz. Znaleźć można tam naprawdę wiele ciekawych porad, jak stworzyć przytulny i magiczny klimat w mieszkaniu lub domu i jak dopasować ozdoby świąteczne do stylistyki poszczególnych pomieszczeń, aby wszystko prezentowało się spójnie i naprawdę stylowo.

Szukając świątecznych inspiracji, warto także udać się do galerii handlowej, aby pooglądać wystawy. Posnania to galeria handlowa w Poznaniu, która zachwyca niesamowitymi dekoracjami świątecznymi oraz bardzo okazałymi wystawami różnych sklepów z dekoracjami oraz elementami wyposażenia wnętrz. Takie miejsce jest kopalnią świetnych pomysłów. Spacer po galerii na pewno zainspiruje Cię do stworzenia wyjątkowych ozdób samodzielnie lub z pomocą dzieci. Możesz tam także kupić gotowe elementy oraz niezbędne materiały w sklepach z dekoracjami, które na pewno ułatwią Wam proces twórczy.