Sukienki koktajlowe – na jakie okazje?

Są takie części garderoby, po które sięgamy rzadko, ale każda z nas musi je mieć. I przykładem tego są sukienki koktajlowe. Najlepiej, kiedy w naszej garderobie znajdzie się miejsce na kilka różnych modeli.

Sukienki koktajlowe są jednymi z tych, które mają długą tradycję. Zaprojektowano je, by stanowiły pomost między strojnymi wieczornymi kreacjami a strojami codziennymi. Zatem mają półformalny charakter i możemy je założyć na mnóstwo okazji.

Czym się wyróżnia sukienka koktajlowa?

W klasycznym wydaniu sukienka koktajlowa powinna podkreślać talię, mieć niewielki dekolt i raczej prosty krój. Z reguły ma długość za kolano. Ale ponieważ każda figura potrzebuje nieco innego podejścia względem krojów, czy zdobień, projektanci przygotowali mnóstwo wzorów, z których część znacznie odbiega od tego, jak wyglądały sukienki koktajlowe na początku.

Decydując się na prosty i uniwersalny krój, sukienkę możemy włożyć na uroczystość rodzinną, kolację, bankiet, a czasem i do pracy. Przeglądając ofertę na stronie https://quiosque.pl/ znajdziemy takie modele, spośród których możemy wybrać coś idealnego.

Formalna sukienka do pracy

W każdym miejscu pracy panują mniej lub bardziej formalne zasady związane ze strojem. Niezależnie od tego, jak luźną mamy atmosferę w pracy, nie wypada, byśmy przychodziły w kusych i wyciętych sukienkach. Natomiast jeżeli mamy w garderobie sukienkę koktajlową nieco dłuższą, prostą i w stonowanym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ją z delikatną biżuterią. To może być idealna stylizacja na spotkanie z ważnym klientem biznesowym.

Na oficjalne lub wieczorne wyjścia

Podczas wystawnej kolacji lub bankietu, zawsze świetnie będzie wyglądać mała czarna. Tak, to też jest sukienka koktajlowa! W zależności od tego, czy jest z gładkiego materiału, czy ma zdobienia, warto pokusić się o odpowiednią biżuterię. Oprócz czerni, na oficjalnych przyjęciach sprawdzą się inne stonowane kolory jak bordowy, czy butelkowa zieleń. Dzięki nim uzyskamy stylowy i elegancki look na przykład na przyjęcie firmowe.

A co z mniej formalnymi przyjęciami? Wtedy możemy nieco bardziej zaszaleć i sięgnąć po sukienki koktajlowe Quiosque o wieczornym charakterze. Będą w żywych kolorach, jak czerwień, pojawią się na nich liczne zdobienia i koronki, często są też krótsze. Tego typu kreacje możemy założyć na ślub, czy bankiet. Kolory, po które kobiety sięgają najczęściej, mają pastelowe kolory, odcień nude, czy róż.

Pamiętaj o figurze

Przeglądając różne modele sukienek koktajlowych, nie możemy zapominać o tym, jaki mamy typ figury. Nawet jeśli wybierzemy najpiękniejszą kreację, jaką znajdziemy w sklepie, ale nasza figura nie będzie do niej odpowiednia, to nie będziemy dobrze wyglądać. Prześledźmy zatem, które sukienki koktajlowe będą dla nas odpowiednie. Przy figurze gruszki najlepsza będzie sukienka rozkloszowana, która układa się na kształt litery „A”. Natomiast najgorszym wyborem będą tuby. Szersze biodra będą wyglądać w niej jeszcze masywniej.

Przy figurze jabłka musimy skoncentrować się na lejących kreacjach, które mają podkreśloną talię, a przy tym luźny dół. Najlepsza będzie sukienka to fason kopertowy, który uwydatni biust i jednocześnie zaznaczy talię. A jeżeli mamy figurę chłopięcą, to dodajmy sobie troszkę krągłości poprzez baskinki, dekolty łódkę, czy tiulową spódnicę. Najmniejszy problem z doborem kreacji będziemy mieć, jeśli jesteśmy posiadaczkami figury klepsydry. Ten typ sylwetki uważa się za najbardziej kobiecy i właściwie można założyć niemal wszystko. Jednak najładniej będziemy wyglądać w sukienkach koktajlowych, które są dopasowane i podkreślą kształty.