Stylowa stal

Biżuteria nie jest czymś niezbędnym, ale dodaje charakteru każdej stylizacji i jest odbiciem naszej osobowości, w zależności od wzoru i materiału z jakiego została wykonana. Może to być złoto, srebro, platyna, mosiądz luba brąz. Również stal chirurgiczna. Nad tym ostatnim warto się zastanowić, bo to ciekawa alternatywa nawet dla tych najbardziej wymagających.

Czas na stal chirurgiczną

Stal chirurgiczna, inaczej jubilerska to ostatnio bardzo modny materiał do produkcji biżuterii. Nie można się temu dziwić, gdy zna się jej właściwości. Już sama nazwa „chirurgiczna” wskazuje na kilka jej cech. Jest ona wyjątkowo twarda, tak więc biżuteria ze stali chirurgicznej nie może się połamać. Jest odporna na przetarcia, porysowania, utlenianie i korozję. Ponieważ posiada swoją własną ochronę UV, nie zmienia koloru pod wpływem światła. Stal chirurgiczna jest odpowiednia dla alergików, gdyż nie zawiera niklu. Ponadto, może mieć różną powierzchnię – wypolerowaną, lśniącą, matową. Już same te cechy sprawiają, że to wręcz idealny materiał do produkcji biżuterii. Nie bez znaczenia jest również fakt, że cena tej stali jest bardziej przystępna niż złota, a nawet podobnego wizualnie do niej srebra.

Dlaczego zatem nie wybrać biżuterii ze stali chirurgicznej?

Dlaczego nie, skoro jest równie estetyczna, a trwalsza niż srebro? Nie wymaga też tak jak złoto czy srebro czyszczenia, pielęgnacji, konserwacji. Oszczędzamy więc czas, pieniądze, a tylko zastanawiamy się kiedy, jaką i jak często nosić biżuterię. Stal chirurgiczna świetnie komponuje się również z innym materiałami – wymienionymi wcześniej złotem i srebrem, ale i skórą.

Stal chirurgiczna świetnie nadaje się do jako biżuteria zindywidualizowanej grawerem. Do nich należą wszelkiego typu nieśmiertelniki, naszyjniki, wisiorki, zawieszki, bransolety, breloki. Należy pamiętać, że biżuteria to nie tylko akcesoria dla kobiet. Mężczyźni również lubią podkreślić swój charakter na przykład bransoletką, której pasek jest precyzyjnie wykonaną plecionką ze skóry, a zapięcie zrobione ze stali chirurgicznej 316L z motywem miecza z na tle grafiki, przypominającej pióra. Element ten nie koroduje, nie odbarwia się, nie uczula. Czyż to nie idealny prezent dla mężczyzny, ceniącego jakość? Można też zdecydować się na noszenie większej ilości stali na sobie w postaci kompletu, który stanowi choćby naszyjnik i bransoleta. Natomiast dla kobiety o estetycznych upodobaniach prezent ze stlali chirurgicznej w postaci na przykład kolczyków to dobry wybór.  Dla miłośniczek złota jako materiału i koloru te pozłacane będą odpowiednie. Wystarczy zastanowić się jedynie nad modelem. Można to zrobić, odwiedzając sklep internetowy z biżuterią, o której tu mowa https://www.blingart.pl/

Pięknie zapakowana biżuteria ze stali chirurgicznej lub akcesoria to zawsze odpowiedni prezent na każdą okazję. Ten ze stali chirurgicznej będzie trwałą pamiątką. Jedynie co złego może się z nią stać, to zgubić.

Nie tylko dla pani i pana

Nie zapominając, że nasze pupile czasami lubią się zgubić, zawieszamy im na szyi identyfikator. Wykonany ze stali chirurgicznej, z wygrawerowanym adresem lub innym szczegółami, pies i kot lub inny brat mniejszy będzie nie tylko bezpieczny, ale i zadowolony. Właściwości tego materiału w tym przypadku mają szczególne znaczenie.

Stal chirurgiczna posiada wszystkie atuty idealnego tworzywa do tego typu rzeczy. Szybko można się, jeśli nie zakochać, to nią zaprzyjaźnić. Trwała, estetyczna, bezpieczna, łatwa w utrzymaniu i niedroga. Czy warto przepłacać, skoro są lepsze sposoby inwestowania niż w złotą czy srebrną biżuterię?