Rodzinne wakacje w Krakowie

Planujesz spędzić weekend w Krakowie ze swoją rodziną? Z pewnością nie będziesz się nudził. Dawna stolica naszego kraju jest miejscem wypełnionym historią oraz sztuką. Znajdziesz tu wspaniałe zabytki, świetne restauracje oraz kawiarnie, a także wyjątkowe wydarzenia kulturalne. Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami na zwiedzanie Krakowa oraz dowiedz się, gdzie warto zatrzymać się na nocleg!

Weekend w Krakowie – największe atrakcje turystyczne 

Jak w przypadku wielu historycznych miast w Polsce, zwiedzanie Krakowa warto zacząć od jego starówki. Stary Rynek w tym mieście jest jednym z największych w całej Europie. Wypełniony jest wspaniałą architekturą i okazałymi zabytkami, takimi jak Sukiennice, Wieża Ratuszowa, czy Kościół Mariacki, z którego co godzinę można usłyszeć wygrywany przez trębacza sławny hejnał. Okoliczne uliczki wypełnione są klimatycznymi restauracjami i pubami, które tętnią życiem o każdej porze dnia, aż do późnej nocy. Niezależnie od tego, o której godzinie postanowisz zwiedzać miasto, z pewnością będziesz miał gdzie pójść. Będąc w Krakowie, nie można nie odwiedzić smoka mieszkającego pod Zamkiem Wawelskim. Zamek jest czymś, co również trzeba zobaczyć na własne oczy. Trudno na poczekaniu wymyślić miejsce, które dorównywałoby dawnej siedzibie polskich królów majestatem i bogactwem historii. To obowiązkowy punkt zwiedzania nie tylko dla tych, którzy fascynują się dawnymi czasami, ale także dla miłośników sztuki. Fortyfikacja wypełniona jest bezcennymi dziełami sławnych artystów. 

Kraków w nowoczesnym stylu 

Jeżeli chcesz odetchnąć od zwiedzania zabytków i zasmakować innego oblicza miasta, koniecznie odwiedź Kazimierz. To stara żydowska dzielnica, która łączy swoją historyczność z nowoczesnym miejskim życiem. Jest wypełniona Street Artem oraz klimatycznymi knajpkami, modnymi i egzotycznymi restauracjami oraz oryginalnymi sklepami. Będąc w okolicy musisz koniecznie odwiedzić sławnego “Okrąglaka”, w którym serwowane są kultowe krakowskie zapiekanki. Podczas spędzania weekendu w Krakowie, możesz odwiedzić też pchli targ organizowany na Placu Nowym. 

Gdzie odpocząć? Wybierz hotel z basenem

Po intensywnym zwiedzaniu miasta z pewnością będziesz chciał odpocząć wraz z rodziną w komfortowych warunkach. Wybierz czterogwiazdkowy hotel w Krakowie “Premier”, a na pewno nie będziesz zawiedziony. Na gości czekają nie tylko apartamenty w wysokim standardzie oraz miła i pomocna obsługa, ale także liczne dodatkowe atrakcje. Pośród nich znajduje się między innymi sauna oraz różnorodne zabiegi pielęgnacyjne. Hotel z basenem zapewnia doskonałe warunki do relaksu i odpoczynku, więc po spędzeniu tam nocy odzyskasz pełnie sił przed następnym dniem zwiedzania. Premier Hotel znajduje się blisko centrum i stanowi doskonałą bazę wypadową do różnych części miasta. To idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż wszystkie pociechy poniżej 12 roku życia mogą nocować razem z rodzicami bez dodatkowych opłat. Jeżeli interesuje Cię wysoki standard, to ten czterogwiazdkowy hotel w Krakowie to najlepszy wybór!