Regeneracja włosów – jak o nią zadbać?

Regeneracja włosów — jak o nią zadbać?

Piękne, lśniące włosy tworzące jednolitą taflę, są taką samą wizytówką naszego wyglądu jak zadbana cera. Dlatego kobiety wkładają wiele wysiłku w to, aby ich włosy pięknie się prezentowały. Na szczęście nowoczesne kosmetyki do włosów, stosowane regularnie, potrafią przywrócić im blask. Taka regeneracja w domowych warunkach może być równie skuteczna, jak zabiegi wykonywane w salonie fryzjerskim. Wystarczy zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednio dobrane do ich potrzeb. Co więcej, oprócz drogeryjnych produktów można też nabyć kosmetyki dla profesjonalistów, które można wykorzystać do domowej regeneracji włosów.

[obraz_1]

Zniszczone włosy — jak o nie zadbać?

W pielęgnacji włosów ważne jest, aby dobrze poznać ich potrzeby. Rozdwojone końcówki należy oczywiście podciąć, ale z niesfornymi kosmykami na całej długości powinny poradzić sobie składniki pielęgnacyjne. To, co znajdziemy w produktach do włosów, może należeć do jednej z trzech grup: emolientów, humektantów lub protein. Kosmetyki do włosów zniszczonych nie są więc jednorodną grupą, a zawarte w nich składnik mogą mieć różnorodne działanie.

Wygląd włosów z pewnością poprawią emolienty, które natłuszczają pasma i zamykają odchylone łuski. Wśród tego rodzaju składników znajdziemy szeroki wybór olejów przeznaczonych do różnorodnej porowatości włosów. Intensywna regeneracja włosów może polegać na nałożeniu na nie odżywki lub bogatej maski. Te drugie działają najlepiej pod wpływem ciepła, dlatego warto na kilkanaście minut owinąć włosy ręcznikiem, aby mogły wniknąć w strukturę włosów. Polecanym kosmetykiem jest olaplex, którego efekty potrafią być oszałamiające.

[obraz_2]

Do pielęgnacji warto też wprowadzić nawilżające humenktanty oraz odżywiające proteiny. Zachowanie równowagi pomiędzy tymi składnikami, to klucz do tego, aby mieć wreszcie piękne, błyszczące włosy.

Jakie etapy wykonywać w pielęgnacji włosów?

Każda pielęgnacja powinna rozpoczynać się od skutecznego oczyszczania. Do mycia skóry głowy należy wybrać szampon dopasowany do jej potrzeb. Nie zaleca się stosowania przy każdym myciu szamponu z silnym detergentem, ponieważ może on zbytnio przesuszać skórę głowy. Do skutecznego mycia wystarczy często łagodny środek, a ten o mocniejszym działaniu można stosować okazjonalnie.

Do zniszczonych włosów poleca się też stosowanie serum na końcówki. Kosmetyk ten, zawierający olejki oraz silikony stanowi barierę zabezpieczającą te strefy, które najbardziej narażone są na uszkodzenia. Dzięki nim włosy stają się błyszczące i wygładzone, oraz zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.