Prasowacz parowy – ceny, działanie

Żelazko parowe to doskonała alternatywa dla klasycznego żelazka, które wymaga ustawienia deski do prasowania. Bezprzewodowy steamer do ubrań zajmuje niewiele miejsca i można go zabrać ze sobą w podróż lub na wakacje! Parownica radzi sobie równie dobrze, gdy trzeba odświeżyć granitur lub inny strój z problematycznego materiału. Dodatkowo są one łatwe w obsłudze.

Steamer – jak działa?

Jeśli chodzi o prasowacz parowy, ceny są naprawdę różne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Parownica może być używana do wygładzania zagnieceń i usuwania nieprzyjemnych zapachów w ubraniach. Wystarczy wlać wodę do dolnej części, włączyć go, trzymając bezpiecznie w miejscu, które będziemy prasować, i zwolnić parę po podgrzaniu.

Cząsteczki pary wnikają w tkaninę i nie tylko sprawiają, że jest wyprasowana, lecz także odświeżona. Prasowacz parowy jest więc czymś więcej niż tylko żelazkiem. Poza tym, jeśli nie jest to parownica ręczna, zazwyczaj posiada stojak, na którym można powiesić wieszak z ubraniem – nie potrzebujemy żadnej deski do prasowania.

Steamery radzą sobie z tymi tkaninami, z którymi żelazko tradycyjne może mieć już problem – grube materiały, czy delikatne, jak na przykład te wykorzystywane w garniturach, to żaden problem. 

Są też ubrania, których używamy od czasu do czasu, a nie możemy wyprać ich w pralce. Wtedy również możemy, zanim skorzystamy z pralni chemicznej, skorzystać z parownicy, dzięki czemu do szafy trafi ubranie niemal bez skazy.

  • Jak używać prasownicy?

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu, aby nadać swoim ubraniom profesjonalny, świeży wygląd, to parownica może być tym, czego brakowało w twoim życiu. Parowanie to jedna z technik, dzięki której możemy nadać tkaninom gładkość bez drogich urządzeń czy skomplikowanych technik – idealne rozwiązanie, gdy czas nie jest po naszej stronie! Wystarczy przyłożyć parownicę do tkaniny; bez obaw, ponieważ reaguje ona tylko na ciepło (nie topi się!). Są również na tyle bezpieczne, że nie przypalają nawet delikatnych materiałów, takich jak wełna i bawełna, a mimo to osiągają niesamowite rezultaty. 

Jedną ręką przykładasz urządzenie do tkaniny, a drugą nieco ją naciągasz – jest to konieczne, aby uzyskać jak najlepszy efekt. 

Jak dbać o steamer?

Każde urządzenie domowe wymaga odpowiedniej pielęgnacji. To samo dotyczy twojego steamera, który pozwoli ci cieszyć się efektywnym użytkowaniem i zachowa długą żywotność, jeśli będzie regularnie czyszczone odkamieniaczem. W przeciwnym razie pary może być mniej, a urządzenie nie będzie tak skuteczne!

  • Prasowacz parowy – ceny urządzenia

Ile to wszystko kosztuje? Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki prasowacz chcesz kupić – ręczny czy też stojący. Ceny wahają się od 300 złotych do nawet 3000 złotych. Każdy więc jest w stanie znaleźć przedział odpowiedni dla siebie.

Czy warto więc zainwestować w steamer? Z całą pewnością, jeśli dużo prasujemy i nie przepadamy za tą czynnością, będziemy zadowoleni z tego, jak działa parownica, a cały proces będzie znacznie krótszy.