Pielęgnacja skóry jesienią – jak dbać o cerę zgodnie z porą roku?

Regeneracja, złuszczanie i nawilżanie skóry pozwolą Ci wyglądać pięknie przez cały rok.

Zadbaj o swoją skórę jesienią!

Poszczególne pory roku rządzą się innymi prawami i tak samo, jak dostosowujemy do nich swój ubiór, tak powinnyśmy inaczej traktować swoją skórę zimą, latem, wiosną, jak i jesienią. Wynika to ze zróżnicowanych warunków atmosferycznych, które mają nie tylko bezpośredni wpływ na skórę, ale również pośrednio determinują pewne czynniki, niepozostające dla niej obojętnymi.

Jesienią za oknem robi się chłodniej, temperatura spada, coraz częściej wieje zimny wiatr, pada deszcz, a w domu uruchamiamy centralne ogrzewanie. Dodatkowo chowamy swoją skórę pod cieplejszymi tkaninami. Wszystko to sprawia, że potrzebuje ona szczególnej ochrony przed wysuszaniem i działaniem czynników zewnętrznych, by zachować odpowiednie nawilżenie, elastyczność i zdrowy wygląd.

Regeneracja, złuszczanie i nawilżanie skóry to podstawa

Regeneracja skóry po lecie

Piękna opalenizna wygląda atrakcyjnie, dodaje nam pewności siebie. Niestety wpływ słońca na skórę niesie za sobą przesuszenie oraz utratę elastyczności. Aby uniknąć tego typu problemów, warto poświęcić szczególną uwagę regeneracji skóry po lecie. Zafunduj jej dawkę witamin: A, E, C antyoksydantów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz kwasu hialuronowego.

Złuszczanie martwego naskrórka

W celu maksymalizacji działania wszystkich kosmetyków oraz zabiegów konieczne jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Raz w tygodniu wykonaj peeling enzymatyczny twarzy i całego ciała. Jeżeli chcesz od razu zapewnić skórze regenerację, wybierz maskę do twarzy Glow Up od Alkmie. To produkt 2 w 1 o działaniu peelingującym i zmiękczającym, wygładzającym oraz odżywiającym. Sprawdź ten i inne kosmetyki Alkmie na stronie https://alkmie.com. Marka przykłada dużą wagę do naturalnych i organicznych składników.

Nawilżanie skóry jesienią

Jesienią sięgnij po kosmetyki o gęstszej i tłustszej formule. Rano przed pracą możesz wklepać w ciało lekkie mleczko, lecz na noc stosuj masła, balsamy i olejki bogate w witaminy oraz kwasy. Do twarzy stosuj kremy nawilżające na dzień oraz na noc, dobrane odpowiednio do typu Twojej cery.

Poza dobrymi kosmetykami nie zapomnij o nawadnianiu swojej skóry od wewnątrz, czyli piciu dużej ilości wody. Upały się skończyły i organizm nie odczuwa tak intensywnego pragnienia, dlatego sama pilnuj, by co jakiś czas w ciągu dnia, sięgnąć po szklankę wody. Nie bez znaczenia jest również zbilansowana dieta pełna warzyw oraz owoców.