Piękny smartwatch dla kobiet — Garmin Lily

Firma Garmin, znana na całym świecie z produkcji urządzeń nawigacyjnych, oferuje między innymi kilka serii sportowych pulsometrów. W katalogu producenta znajdziemy, obok serii dla profesjonalistów, jak Fenix czy Forerunner, również lifestyle’owe smartwatche. Jeden z nowszych produktów to Garmin Lily – pulsometr przeznaczony specjalnie dla kobiet. Czego możemy oczekiwać po tym stylowym zegarku?

Jak prezentuje się Garmin Lily?

Nowy smartwatch dla kobiet wyróżnia się delikatną budową i subtelnym wzornictwem. Waży zaledwie 24 g i jest bardzo mały 34,5 x 34,5 x 10,15 mm. Dzięki tak niewielkim gabarytom sprawdzi się zarówno na co dzień w biurze, podczas biznesowej narady, jak i na fitnessie czy zajęciach jogi.

W zegarku zastosowano jasny i czytelny wyświetlacz LCD TFT o wymiarach 1,00 x 0,84’’ i rozdzielczości 240 x 201 pikseli. Urządzenie występuje w sześciu odmianach kolorystycznych – trzy zarezerwowane są dla wersji Sport, trzy zaś dla wersji Classic. Te dwie odmiany różnią się od siebie niemal wyłącznie stylistyką, wszystkie funkcje zostają takie same.

Ekran chroniony jest przez wytrzymałe szkło Gorilla Glass 3, które zapewnia odporność na uszkodzenie chemiczne. Zegarek z pewnością wytrzyma przypadkowe uderzenie o twardą powierzchnię.

Obudowa pulsometru jest wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, a ramkę tworzy pierścień wykonany z anodyzowanego aluminium (lub stali nierdzewnej w wersji Classic). Model Sport otrzymał wygodny, silikonowy pasek, który łatwo dopasowuje się do nadgarstka. Wersja Classic ma pasek ze skóry naturalnej.

Bateria w smartwatchu wystarcza na około 5 dni korzystania (nieco mniej, jeżeli regularnie korzystamy z pulsoksymetru i trybu treningowego). Producent zapewnił klasę wodoszczelności na poziomie 5 ATM. Bez obaw możesz więc zabrać zegarek pod prysznic, na basen lub do SPA. Więcej danych technicznych o zegarku Garmin Lily znajdziemy na stronie sklepu abcGPS: https://www.abcgps.pl/garmin-lily

Smartwatch dla Twojego zdrowia

Nowy pulsometr Lily został wyposażony w nadgarstkowy czujnik tętna w technologii Elevate 3.0. Oznacza to, że pracę serca możemy śledzić również pod wodą oraz że możemy korzystać z pulsoksymetru. To drugie rozwiązanie sprawdzi się jako podstawowa diagnoza stanu zdrowia, ale możesz z niego skorzystać także w górach, aby przeanalizować, jak wysokość nad poziomem morze wpływa na wysycenie krwi tlenem i Twoją wydolność.

Poza pomiarami z nadgarstka urządzenie śledzi szereg innych parametrów. Do najważniejszych zaliczymy częstotliwość oddechów, poziom stresu i energii życiowej na co dzień, wieku sprawnościowego i snu. Ostatni funkcja daje wgląd w ilość i jakość snu z podziałem na poszczególne fazy.

Użytkowniczki z pewnością docenią również dwa inne algorytmy – śledzenie cyklu menstruacyjnego oraz przebiegu ciąży. Pierwsze rozwiązanie pozwala przewidzieć nadchodzące ciężki i dni i przygotować się do nich, modyfikując swój rozkład dnia lub plan treningowy.

Z kolei monitor ciąży szacuje termin porodu i wyświetla szereg przydatnych powiadomień i podpowiedzi dotyczących diety, aktywności fizycznej i przewidywanych objawów zdrowotnych.

Utrzymaj łączność z osobami, które są dla Ciebie najważniejsze.

Garmin Lily paruje się z telefonem za pośrednictwem protokołu Bluetooth. Dzięki temu możliwe jest odbieranie informacji o połączeniach, wiadomości PUSH, alertów i SMSów. Łączność z telefonem daje również dostęp do nawigacji (za pośrednictwem modułu GPS znajdującego się w smartfonie) i aktualnych informacji o pogodzie.

Z poziomu zegarka możesz sterować muzyką wgraną do pamięci telefonu. Smartwatch współpracuje z platformą Connect (oraz Connect Mobile). Oznacza to, że wiele opcji zmienisz bezpośrednio z poziomu telefonu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj klasycznych funkcji, typowych dla smartwatcha, jak stoper, budzik czy minutnik.

Wsparcie dla Twojej kondycji

Smartwatch sportowy Garmin Lily pozwala na śledzenie kondycji. Za jego pomocą zmierzysz ilość spalonych kalorii, minuty aktywności i ilość kroków. Pośród aplikacji sportowych znajdziesz podstawowe dyscypliny, jak bieganie, trening siłowy, joga, pilates czy cardio, ale też rower i pływanie w basenie.

Funkcje szkolenia, planowania i analizy obejmują również wydzielanie stref i alertów tętna i obliczanie pułapu tlenowego.

Urządzenie przechowuje dane dotyczące aktywności z 14 dni.

Dla kogo przeznaczony jest Garmin Venu?

Nowy zegarek to świetny wybór dla wszystkich kobiet, które szukają harmonijnego rozwoju i chcę połączyć dbanie o formę z codziennym pośpiechem.

Pulsometr wyróżnia się eleganckim designem i nie rzuca się w oczy tak, jak np. outdoorowe serie Fenix czy Tactix. Garmin zadbał o równomierne rozłożenie akcentów sportowego oraz lifestyle’owego, dlatego urządzenie przyda się w wielu, różnorodnych sytuacjach.