Odzież bawełniana. Sprawdź zaufaną hurtownię!

Pomimo faktu, że rynek odzieżowy jest zalewany ubraniami ze sztucznych, niskiej jakości materiałów, to jednak większość świadomych klientów niezmiennie docenia zalety ubrań uszytych z bawełny. I właśnie tą kategorią produktów zajmiemy się w dzisiejszym artykule. W tekście odpowiemy na następujące pytania: Jakie są zalety odzieży bawełnianej? Jakie rodzaje bawełny są używane do produkcji ubrań? Gdzie zrobić hurtowe zakupy odzieży bawełnianej?

Jakie są zalety odzieży bawełnianej?

Podstawową zaletą ubrań uszytych z bawełny jest dobra przepuszczalność powietrza. Dzięki temu doskonale sprawdzają się o każdej porze roku. Ubrania szyte z cienkiej bawełny pozwalają na cyrkulację powietrza w gorące dni. Ubrania wykonane z grubszej bawełny chronią od zimna w chłodne, jesienno-zimowe dni. Bawełna jest idealna na każdą porę roku.

Dużym atutem bawełny jest fakt, że można ją w łatwy sposób farbować. To pozwala producentom tworzyć zróżnicowane pod względem kolorystycznym ubrania. Odzież bawełniana jest także przyjemna w dotyku, co przekłada się na jej właściwości użytkowe. Ubrania z bawełny są bardzo miękkie i łatwo się piorą.

Pewnym mankamentem może być dłuższy czas schnięcia po praniu oraz podatność na zagniecenia. Te detale nie mogą jednak przysłonić zalet odzieży uszytej z bawełny. Zresztą producenci starają się rozwiązać te problemy, dodając do bawełny różnego rodzaju domieszki. I właśnie o nich napiszemy w kolejnym akapicie.

Jakie są rodzaje bawełny używane do produkcji ubrań?

Najlepsze właściwości wykazują ubrania uszyte w 100% z bawełny. Najczęściej są to T-shirty czy polówki. Aktywność fizyczna wymaga zapewnienia jeszcze lepszej cyrkulacji powietrza, a zastosowanie 100% bawełny do produkcji ubrań sprawia, że nawet podczas wysiłku fizycznego ciało może w nich swobodnie oddychać.

Przeglądając ofertę ubrań, łatwo zauważysz, że w ich składzie występuje często bawełna Ring Spun. Jest ona używana przede wszystkim do produkcji T-shirtów. Bawełna Ring Spun cechuje się silnie skręconymi włóknami o małym splocie. To powoduje, że ten typ przędzenia wykazuje wyższą trwałość. Jednocześnie Ring Spun jest bardziej miękka w dotyku, a jej zewnętrzna powierzchnia połyskuje w charakterystyczny sposób.

Analizując skład ubrań, możemy wyróżnić także odzież wykonaną z bawełny czesanej. Jest ona co prawda dosyć droga, ale wyższa cena oznacza jednocześnie lepszą jakość przędzy. Bawełna czesana jest wykonywana wyłącznie z długich, cienkich i mocnych włókien wysokogatunkowej bawełny.

Czytając skład poszczególnych ubrań, zauważysz zapewne, że bawełna występuje także w zestawieniu z poliestrem. Wspomnieliśmy już wcześniej o pewnych mankamentach bawełny, do których możemy zaliczyć szybkie powstawanie zagnieceń. Domieszka poliestru sprawia, że koszulki czy polówki będą wyglądały idealnie od razu po wyciągnięciu z pralki. Poliester jest także bardzo lekki, wytrzymały i szybko schnie.

Gdzie zrobić hurtowe zakupy odzieży bawełnianej?

Bogatą ofertę bawełnianych ubrań można sprawdzić pod adresem abccotton.pl. W hurtowni ABC Cotton znajdziemy wysokiej jakości T-shirty, koszulki polo, bluzy, spodnie, ale także torby. Te ubrania idealne spełniają funkcję odzieży roboczej, firmowej czy produktów reklamowych. W asortymencie znajdują się produkty zarówno w 100% bawełniane, jak i takie z domieszkami innych materiałów, pochodzące od takich producentów, jak Gildan, Fruit of the Loom, Russell czy Uneek Clothing. Sklep gwarantuje precyzyjne odszycie, rozbudowaną kolorystyką, a także możliwość nadruku oraz haftu na ubraniach.

To świetny wybór dla firm szukających zaufanego miejsca hurtowego zakupu odzieży bawełnianej.