Najlepszy wybór jako strój po domu? Dresy damskie bawełniane!

Krytycy mody są w tym temacie zgodni – pandemia sprawiła, że coraz bardziej doceniamy komfortowe, wygodne rzeczy, które łączą w sobie modny wygląd i użyteczność. Póki spędzamy w domu zdecydowaną większość czasu, a przynajmniej tego jaki zostaje nam poza godzinami pracy, warto zadbać o to, by domowy strój nie tylko wyglądał dobrze, ale też był komfortowy dla skóry. Na szczycie listy rzeczy odpowiadających na te potrzeby plasują się więc… bawełniane dresy damskie. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ich temat.

Krótka historia spodni dresowych

Karl Lagerfeld mawiał, że dresy są oznaką klęski i kupujemy je wtedy, kiedy tracimy kontrolę nad własnym życiem. Choć słowa te dla niektórych mogły być wówczas inspirujące, dziś zdają się być zupełnie nieaktualne. Damskie spodnie dresowe nosi nawet sama Anna Wintour, co udokumentowała zdjęciem na swoim Instagramie. Kojarzysz markę Le Coq Sportif? To właśnie właściciel tej firmy, Emil Camuset, uznawany jest za prekursora dresów. Pod charakterystycznym, kogucim logotypem, jego marka szyła rzeczy z bawełnianego dżerseju dla mężczyzn, które miały nadawać się nie tylko do ćwiczeń. W 1967 roku z kolei marka Adidas zaprezentowała pierwsze dresy z domieszką nylonowych włókien. Od tamtej pory dres towarzyszył sportowcom przed i po zawodach, by w latach 70., za sprawą rosnącego trendy na jogging, przenieść się do mody codziennej. Dziś, poniekąd za sprawą światowej pandemii i dostosowującego się do niej rynku mody, spodnie dresowe (lub nawet całe komplety) możemy znaleźć w ofercie niemal każdej marki.

Damskie dresy bawełniane – trendy na sezon wiosna-lato 2021

Skoro jasnym jest już, że damskie dresy bawełniane możemy znaleźć w ofercie większości marek i są one najlepszym wyborem, jeśli chodzi o odzież ,,po domu”, warto przeanalizować jakie spodnie dresowe będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. W końcu za sprawą tego komfortowego elementu garderoby możemy też śmialo wpisać się w najgorętsze trendy. Streetwearowe marki stawiają na dresy w print tie-dye, uzyskując efekt przypadkowo farbowanego materiału. Wszystko oczywiście utrzymane jest w pastelowych barwach, jednych z najmodniejszych w sezonie wiosna-lato 2021. Wiele znanych marek ma też w swojej ofercie proste, klasyczne dresy, odpowiadające na potrzeby minimalistek. A te najchętniej stawiają na komplety z szarego, kremowego lub czarnego dżerseju. Nie chcesz, by dres zakrywał w pełni Twoją figurę? Postaw na komplet z krótkimi dresowymi spodnaimi lub krótszą, szeroką bluzą. I pamiętaj, że części dresu możesz nosić osobno, w bardziej casualowych stylizacjach, zgodnie z zasadami ubioru athleisure.

Właściwości bawełnianych dresów

Dlaczego to właśnie bawełniane dresy damskie są najbardziej komfortowym wyborem, jeśli chodzi o odzież domową? Luźny fason w połączeniu z miękkim, oddychającym materiałem to gwarancja największej wygody. Warto pamiętać, że do właściwości bawełny zalicza się:

  • miękkość;
  • giętkość;
  • oddychalność;
  • chłonność;
  • wytrzymałość.