Najlepsze ubranka dla dzieci ze skórą atopową

Skóra niemowląt jest niezwykle delikatna i wrażliwa, przez co podatna na podrażnienia. Co więcej, wylicza się, że nawet 20% dzieci cierpi z powodu Atopowego Zapalenia Skóry. AZS powoduje zaczerwienienia, świąd i suchość skóry w newralgicznych miejscach, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście, przykre objawy, które powodują spory dyskomfort, udaje się skutecznie niwelować. Dla najmłodszych z AZS dedykowane są na przykład ubranka z najlepszym składem. Jakie elementy garderoby wybierać, aby zmniejszać podrażnienia delikatnej skóry? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ekologiczne materiały

Uznaje się, że najlepszym materiałem na ubranka dla najmłodszych jest bawełna. Szczególną uwagę należy jednak zwracać na skład wyrobu oraz proces powstawania tego materiału. Sklep z ubraniami dla dzieci Cocoshki oferuje ubranka dla niemowląt i starszych dzieci z bawełny organicznej, czyli takiej, która jest w pełni ekologiczna. Co istotne, sam materiał nie tylko nie zawiera sztucznych dodatków, jak barwniki, ale produkcja włókien realizowana jest przy zachowaniu standardów w trosce o środowisko. W procesie uprawy bawełny organicznej nie wykorzystuje się żadnych pestycydów ani innych chemicznych substancji, o czym świadczą atesty i przyznane certyfikaty. Informacje o nich można znaleźć na metce ubranek i etykiecie, którą do produktu dołącza producent.

Uwagę warto zwrócić również na dobroczynne właściwości bawełny organicznej. Ten materiał jest doskonale przewiewny, nie przegrzewa skóry dziecka, przez co niwelowane jest ryzyko występowania zaognionych problemów skórnych. Jednocześnie bawełna organiczna jest idealnie miękka, nie drażni, nie wywołuje swędzenia, ani nie krępuje ruchów.

Wybierając ubranka dla dziecka ze skórą atopową, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby poszczególne elementy garderoby nie zawierały szwów, które mogłyby podrażniać skórę. Przed ubraniem niemowlęcia dobrze jest wyciąć wszystkie metki oraz uprać odzież.

 

Jak dbać o ubrania dla skóry atopowej?

Wybór odpowiednich ubranek nie jest jedyną kwestią, jaką trzeba uwzględnić, dbając o komfort codziennego funkcjonowania dziecka ze skłonnością do atopii. Przed ubraniem malucha wszystkie elementy garderoby należy odpowiednio przygotować.

Proces prania ubranek jest specyficzny i składa się z kilku etapów. W tym pierwszym należy wyprać odzież w silnym detergencie, który usunie brud i nierzadko tłuste plamy po kremach i innych preparat, jakie stosuje się w celu minimalizowania objawów AZS. Później należy usunąć z ubrań pozostałości sztucznych składników, jakie znajdują się w detergencie i w tym celu doskonale sprawdzają się specjalne proszki i płyny do prania przeznaczone do odzieży dla dzieci z Atopowym Zapaleniem Skóry. Producenci oferują również pralki, które posiadają program prania dla alergików.

Po wysuszeniu ubranek należy je wyprasować, dzięki czemu staną się jeszcze bardziej miękkie, a przede wszystkim pozbawione bakterii, drobnoustrojów i roztoczy.