Masło cupuacu w pielęgnacji cery wrażliwej

Bardzo sucha i delikatna skóra wymaga intensywnej odżywczej i regenerującej pielęgnacji. Jest ona szczególnie narażona na działanie niesprzyjających czynników środowiskowych i łatwo ulega odwodnieniu i podrażnieniu. Z pomocą przychodzi naturalne masło cupuacu, które głęboko nawilży skórę i pomoże odbudować jej warstwę hydrolipidową.

Co to jest masło cupuacu?

Maso cupuacu jest pozyskiwane z nasion gatunku Theobroma grandiflorum należącego do tej samej rodziny co kakaowiec Theobroma cacao, z którego pozyskuje się masło kakaowe będące składnikiem wielu kosmetyków do skóry suchej i wrażliwej. Owoc cupuacu wywodzi się z Amazonii, ma biały miąższ o intensywnym kakaowo- ananasowym zapachu, który od wieków służy miejscowej ludności jako pożywienie, oraz środek pielęgnacyjno- leczniczy. Sprawdź, jakie są korzyści z pielęgnacji skóry masłem cupuacu.

Jak działa masło cupuacu?

Masło pozyskiwane z owoców cupuacu możemy stosować na skórę samo, lub w połączeniu z innymi olejami lub masłami roślinnymi. Kosmetyk ten ma konsystencję miękkiego masła, kremowo- beżową barwę i delikatny przyjemny zapach.

W składzie masła cupuacu znajdziemy mnóstwo cennych substancji odżywiających i regenerujących skórę.

Należą do nich:

– glicerydy kwasu stearynowego o działaniu silnie nawilżającym,

– glicerydy kwasu palmitynowego, który intensywnie nawilża i zmiękcza skórę,

– glicerydy kwasu linolowego, który również wspomaga nawilżenie skóry, ale też przyspiesza procesy gojenia i regeneracji, oraz pomaga pozbyć się uciążliwych przebarwień,

– glicerydy kwasu oleinowego o działaniu wygładzającym, regenerującym i nawilżającym,

– fitosterole takie jak: beta- sitosterol, stygmasterol, kampesterol, które są silnymi antyoksydantami i działają przeciwzapalnie, a także stymulują produkcję kolagenu w skórze i przyspieszają procesy jej regeneracji,

– aminokwasy wspomagające naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze,

– sole mineralne o działaniu przeciwzapalnym,

– witaminę E o działaniu antyrodnikowym, łagodzącym, regenerującym, ujędrniającym oraz przeciwzapalnym,

– witaminy z grupy B przyspieszające regenerację skóry,

– witaminę C, która jest potężnym antyutleniaczem, pomaga usunąć przebarwienia skórne i uszczelnić naczynia krwionośne, a także spowalnia starzenie się skóry i chroni ją przed promieniowaniem UV,

– witamina A, która intensywnie odżywia i regeneruje, chroni przed działaniem wolnych rodników, odmładza, reguluje produkcję sebum, stymuluje syntezę elastyny i kolagenu, oraz procesy syntezy naturalnego kwasu hialuronowego w skórze.

Masło cupuacu działa na naszą skórę:

1. Ochronnie.

Tworzy na powierzchni skóry cienką warstwę ochronną, która pomaga zapobiegać szybkiej utracie wody przez skórę, chroni ją przed promieniowaniem UV, niską temperaturą, wiatrem i innymi czynnikami środowiskowymi.

2. Regenerująco.

Przyspiesza gojenie ran i niweluje podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Kosmetyk ten jest bezpieczny i hipoalergiczny, dlatego mogą go stosować również osoby o bardzo wrażliwej oraz alergicznej skórze. Ponadto intensywnie nawilża i odżywia skórę bardzo suchą, łuszczącą się i atopową.

3. Przeciwstarzeniowo.

Jest także świetnym kosmetykiem wspomagającym regenerację cery dojrzałej, z takimi problemami jak zmarszczki, czy utrata jędrności i sprężystości. Pomaga również zwalczyć przebarwienia skórne powstające z wiekiem.

Masło cupuacu w pielęgnacji skóry wrażliwej

Jak stosować masło cupuacu? Możemy nakładać je bezpośrednio na skórę lub mieszać z innymi masłami i olejami roślinnymi bądź dodawać do tradycyjnych balsamów i kremów do twarzy i ciała. Stosując masło do ciała cupuacu solo rozgrzejmy jego niewielką ilość w dłoni i delikatnie wklepmy w skórę twarzy lub wybranego obszaru ciała.

Bardzo dobrze sprawdzi się również naturalny preparat silnie nawilżający i regenerujący z masła cupuacu i oleju arganowego, makadamia, z awokado, czy migdałowego. Wybrany olej łączymy z masłem w proporcjach 1:2 i dokładnie mieszkamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Gotowy kosmetyk najlepiej przechowywać w lodówce.

Z masła cupuacu możemy też wykonać naturalny peeling do skóry wrażliwej. Wystarczy, że dodamy do niego odrobinę dowolnego płynnego oleju na przykład macadania, oliwę z oliwek, czy migdałowego oraz drobnoziarnisty cukier.

Wszystkie składniki trzeba dobrze ze sobą zmieszać, a następnie nakładamy gotowy peeling na skórę i delikatnie masujemy ją przez 2-3 minuty. Spłukujemy peeling najpierw ciepłą, a następnie chłodną wodą. Skóra po takim zabiegu będzie idealnie gładka, ukojona, miękka i intensywnie odżywiona oraz nawilżona.

Naturalne masło cupuacu kupimy w drogeriach z naturalnymi kosmetykami – https://www.natuo.pl/, zielarniach oraz sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Wybierajmy dobrej jakości produkty, najlepiej z certyfikatem Ecocert. Pamiętajmy, że kosmetyk ten jest wrażliwy na działanie wysokich temperatur i po otwarciu powinniśmy go przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w lodówce.