Majtki chłonne damskie – pomoc w trudnych chwilach

Nietrzymanie moczu to problem, który może dotknąć każdego i niemal w każdej chwili. Wiele osób wciąż uważa to za powód do wstydu i nawet nie próbuje rozmawiać na ten temat z lekarzem. Tymczasem jest wiele skutecznych metod leczenia oraz środków higienicznych, które pomagają przetrwać ten trudny czas. Majtki chłonne damskie, wkładki urologiczne czy pieluchomajtki dobrane odpowiednio do stopnia nietrzymania moczu pozwalają „żyć dalej”. Dowiedz się więcej!

Problemy z prawidłową pracą pęcherza oraz z utrzymywaniem kontroli nad nim ma wiele osób. Powody takich kłopotów są bardzo różne. Ważne jest to, by zdawać sobie sprawę, że z nietrzymaniem moczu walczy codziennie około 10-25% kobiet, które ukończyły trzydziesty rok życia, a po pięćdziesiątych urodzinach problemy w tym zakresie ma już co trzecia kobieta. Mężczyźni też nie są wolni od takich dolegliwości, choć trzeba przyznać, że spotyka ich to nieco rzadziej. Nietrzymanie moczu w wielu przypadkach można wyleczyć, ale niezbędna jest tu szczera rozmowa z lekarzem, który stawiając trafną diagnozę, zaordynuje odpowiedni sposób leczenia. W tak trudnych chwilach warto też wspomagać się środkami higienicznymi, takimi jak majtki chłonne damskie, pieluchomajtki czy wkładki urologiczne, które zapewnią skuteczną ochronę przed przykrymi, krępującymi zdarzeniami.

Przyczyny nietrzymania moczu

Utrata kontroli nad pęcherzem może mieć różne przyczyny. Mocz powstaje przecież w nerkach i stamtąd stopniowo przedostaje się do pęcherza moczowego, w którym utrzymywany jest dzięki sprawnie działającym mięśniom dna miednicy, zlokalizowanym wokół cewki moczowej. Gdy pęcherz się wypełni, człowiek zaczyna odczuwać potrzebę oddania moczu. Dochodzi do rozluźnienia mięśni dna miednicy, pęcherz zaczyna się kurczyć, a mocz odpływa. Wystarczy, że jeden element tego skomplikowanego układu moczowego przestanie prawidłowo  funkcjonować, a dojdzie do nietrzymania moczu. Czynnikami sprzyjającymi są tu przebyte ciąże i porody naturalne, otyłość, cukrzyca, choroby neurodegeneracyjne, zaawansowany wiek i oczywiście ewentualne predyspozycje genetyczne.

Majtki chłonne damskie i inne środki ochrony

Jeśli pojawia się nietrzymanie moczu, pierwsze kroki należy skierować do lekarza pierwszego kontaktu, bowiem nietrzymanie moczu jest zwykle skutkiem innych, rozwijających się schorzeń. Wiele z nich można skutecznie leczyć, co jednocześnie spowoduje ustąpienie nietrzymania moczu. Do tego czasu lub w sytuacjach, gdy nie ma szans na poprawę, należy korzystać ze środków higienicznych skutecznie zabezpieczających bieliznę lub pościel.

Środki higieniczne należy dobierać stosownie do stopnia nietrzymania moczu. W przypadku kropelkowego, wysiłkowego lub średniego stopnia doskonale sprawdzają się majtki chłonne damskie, a dla mężczyzn – w męskiej formie. Te do złudzenia przypominają zwykłą bieliznę. Są cienkie, elastyczne i łatwo ukryć je pod ubraniem. Dzięki nim można prowadzić normalny tryb życia, bez obawy, że przydarzy się jakaś krępująca chwila. Cierpiąc jednak na ciężkie lub bardzo ciężkie nietrzymanie moczu, lepiej postawić na pieluchomajtki, bo one poradzą sobie z większymi ilościami płynów.