Laser frakcyjny – pogromca blizn i zmarszczek

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny emituje promieniowanie, które wnika w tkankę, gdzie pochłaniane jest przez wodę zawartą w komórkach. Woda natychmiast ulega podgrzaniu, a następnie odparowaniu (tzw. ablacji), a wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Mówiąc wprost – skóra jest po prostu wypalana. Podczas zabiegu laserem frakcyjnym uszkodzeniu ulega jedynie wybrana część skóry. W tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki, które wyglądają jak dziurki. Przez takie uszkodzenie skóry nakłaniamy organizm do samoczynnej odbudowy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przez co najmniej tydzień należy unikać słońca oraz kosmetyków podrażniających skórę. Do 30 dni przed zastosowaniem lasera frakcyjnego należy zrezygnować z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Osoby, które mają skłonności do opryszczki powinny profilaktycznie zażywać leki przeciwopryszczkowe.

Przebieg zabiegu

Na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada się krem znieczulający. Aby wzmocnić jego działanie, należy odczekać 45 minut. Po tym czasie wykonuje się zabieg laserem frakcyjnym. Po jego zakończeniu nakłada się maskę kojącą.

Po zabiegu

Skóra po zabiegu jest czerwona, obrzęknięta oraz szorstka, pacjent może również odczuwać ból. Złuszczenie i gojenie się skóry trwa zazwyczaj kilka dni. Z reguły zaleca się zostanie przez 6 dni w domu.

Laser frakcyjny – wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny może pomóc w pozbyciu się najróżniejszych problemów estetycznych. Nadaje się zarówno dla osób borykających się z bliznami potrądzikowymi, poparzeniowymi oraz pourazowymi, jak i dla pacjentów, którzy chcą sobie odjąć parę lat.

Zastosowania lakieru frakcyjnego:

  • odmładzanie skóry,
  • spłycanie zmarszczek,
  • redukcja porów i blizn,
  • usuwaniu przebarwień oraz rozstępów.

Do odświeżania skóry wystarczy jeden zabieg o delikatnych parametrach (o krótkim czasie gojenia się) nie częściej niż raz w roku. Przy mocniej zarysowanych zmarszczkach i powoli postępującym wiotczeniu skóry potrzebny jest jeden zabieg o silniejszych parametrach, czasem dwa, trzy zabiegi w odstępie jednego miesiąca. Defekty takie jak blizny czy poszerzone pory wymagają indywidualnie dobranej ilość zabiegów, adekwatnej do natężenia problemu. Ponieważ regeneracja komórek trwa około 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść właśnie po takim czasie. Uzyskane efekty można w pełni ocenić jednak dopiero po minimum trzech miesiącach. Właśnie tyle trwa bowiem pełen cykl przebudowy tkanki po zabiegu z użyciem lasera – tłumaczy specjalista medycyny estetycznej.

Laser frakcyjny CO2 przeciwwskazania

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu z laserem frakcyjnym jest:

  • ciąża,
  • padaczka,
  • choroby nowotworowe,
  • zakażenia,
  • otwarte rany,
  • alergie.

Bardzo ważna jest wcześniejsza konsultacja lekarska, w celu ustalenia ewentualnych przyczyn rezygnacji z użycia tego narzędzia.

Laser frakcyjny cena

Ceny zabiegów z laserem frakcyjnym zaczynają się od kilkuset złotych za pojedyncze partie ciała (np. dłonie czy czoło) i dochodzą nawet do 2500 zł za zabieg na większej powierzchni (np. twarz, szyja i dekolt). Oprócz tego, dla osiągnięcia optymalnych efektów często konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz