Lampa sollux – co warto wiedzieć na temat zabiegów z wykorzystaniem tego sprzętu?

W dzisiejszych czasach wiele gabinetów fizjoterapii klasycznej i specjalistycznej oraz salonów kosmetycznych wprowadza do swojej oferty zabiegi z energii cieplnej emitowanej przez lampę sollux. Z terapii promieniowaniem IR, tak zwanej infraterapii mogą skorzystać także pacjenci profesjonalnych placówek leczniczo – rehabilitacyjnych. Co zatem warto wiedzieć o tej metodzie leczenia? Gdzie można zakupić tego typu sprzęt?

Infraterapia – najważniejsze informacje

Infraterapia sprawdza się przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych, nerwobóli, zespołów bólowych i uszkodzeń skóry. Do ważnych korzyści stosowania zabiegów z wykorzystaniem lampy sollux możemy zaliczyć szybką redukcję bólu, usprawnienie metabolizmu oraz zmniejszenie patologicznych stanów napięć mięśni. Efekt terapii zależy od tego, z jakiego rodzaju filtra skorzystamy. Do wyboru mamy filtr czerwony i niebieski. Czerwona lama sollux to sposób na skuteczne rozgrzanie. Stosuje się ją w przypadku schorzeń, którym potrzebny jest taki bodziec termiczny. Czerwony filtr sprawdzi się, więc między innymi przy: zapaleniu mięśni, zapaleniu zatok, odleżynach czy bliznach. Zaś niebieska lama sollux to idealny sposób na pozbycie się niechcianych zmian skórnych i dokuczliwych nerwobóli. Infraterapia jest skuteczną i chętnie wybieraną metodą walki z bólem. Stosuje się ją przy wielu różnych dolegliwościach. Na zabiegi z wykorzystaniem lampy sollux zapisują się osoby po kontuzjach i urazach narządu ruchu, a także ci, u których proces gojenia się różnego rodzaju ran jest dość utrudniony.

Portrait of modern senior man suffering from back pain leaning on sofa, copy space

Zabiegi z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego IR – zasady bezpieczeństwa

Przed wykonaniem zabiegu należy oczyścić miejsce, które ma zostać poddane naświetlaniu z wszelkich substancji. Podczas zabiegu trzeba mieć założone okulary ochronne. Dotyczy to zarówno pacjenta, jak i terapeuty. Osoba wykonująca zabieg musi pamiętać o zachowaniu właściwej odległości. Lama powinna być oddalona od miejsca naświetlania o około 30 do 50 cm. Nie należy przekraczać czasu jednego naświetlania, który nie powinien być dłuższy niż 20 minut. Jeżeli u danej osoby występują przeciwskazania do użycia lamy sollux nie można przeprowadzać zabiegów z jej wykorzystaniem. Mowa tu między innymi o: ciąży, stanach gorączkowych, ostrych stanach zapalnych skóry, zaburzeniach czucia czy chorobach nowotworowych. Należy również podkreślić, że w przypadku terapii z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego IR bardzo ważny jest sprzęt za pomocą, którego przeprowadzane są tego typu zabiegi. Jeżeli zatem zastanawiamy się gdzie warto kupić dobrą lampę sollux do swojego gabinetu to pamiętajmy o tym, że wysokiej jakości, funkcjonalną lampę odnajdziemy w sklepie internetowym Astar. Szczegółowe informacje na temat tego urządzenia dostępne są pod adresem https://sklep.astar.pl/lampy-ir-uvc-swiatlolecznictwo-akcesoria/860-lumina-lampa-sollux-do-swiatlolecznictwa.html. Na podanej stronie internetowej możemy także w prosty, szybki i bezpieczny sposób dokonać zakupy tej lampy.