Lakiery hybrydowe – co kupić na początek?

Lakiery hybrydowe – co kupić na początek?
Obejrzałaś już tysiące pięknych zdjęć stylizacji paznokci na Instagramie i dziesiątki filmów instruktażowych na YouTube. W końcu nadszedł ten dzień, gdy zdecydowałaś – od teraz sama będziesz zdobić swoje paznokcie i w tym celu nie zawahasz się użyć lakierów hybrydowych! Gratulujemy świetnej decyzji. Za kilka tygodni będziesz zachodzić w głowę, dlaczego nie podjęłaś jej wcześniej. Wciąż jednak musisz wybrać produkty, które stworzą twój „hybrydowy zestaw startowy”. Ten artykuł wyjaśni, czego potrzebujesz na początek.
Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie wiesz już, co to są lakiery hybrydowe. Masz więc świadomość, że mała buteleczka z pędzelkiem nie wystarczy, aby wykonać manicure przy ich pomocy. Potrzebne będą dodatkowe kosmetyki i akcesoria. Nawet jeśli wybierzesz sklep oferujący gotowe zestawy startowe, gdzie ceny lakierów hybrydowych mogą być korzystniejsze, niż gdybyś miała kupować je osobno, warto wiedzieć, co powinien zawierać Twój „starter pack”, zanim złożysz swoje pierwsze zamówienie.

Wybrałaś lakier hybrydowy UV. A co z lampą?
Najważniejszym elementem zestawu umożliwiającego wykonanie manicure’u bazującego na lakierach hybrydowych będzie lampa UV lub LED. Jeśli nie planujesz otwierania własnego salonu kosmetycznego, w zupełności wystarczy Ci taka o mocy 50 W. Wygodnym rozwiązaniem będą lampy ze wbudowanym sensorem ruchu. Urządzenie uruchamia się samo, dzięki czemu ryzyko ubrudzenia stanowiska pracy mokrymi paznokciami znacząco maleje. Eksperci częściej polecają również lampy o nieco bardziej zabudowanej konstrukcji. W przeciwieństwie prostych „mostków” zapewniają one większą dokładność i równomierne utwardzanie.

Lakier hybrydowy do paznokci + inne kosmetyki
Aby wykonać trwały manicure hybrydowy, będziesz potrzebowała kilku dodatkowych produktów. Pierwszym z nich będzie baza. To właśnie ona wzmacnia i chroni naturalną płytkę paznokcia, a także przedłuży trwałość stylizacji. Nie zapominaj o tym, że Twój manicure potrzebuje odpowiedniego utwardzenia przede wszystkim od zewnątrz. Tu z pomocą przychodzi nam top. To właśnie ta warstwa zapewni połysk oraz ochronę paznokcia przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Warto wyposażyć się również w cleaner. Z jego pomocą pozbędziesz się lepkiej warstwy dyspersyjnej powstałej w wyniku utwardzania lakieru hybrydowego UV.

Lakier hybrydowy do paznokci to nie wszystko!
Skoro wybrałaś już lakier hybrydowy UV, bazę, top oraz cleaner, pora na akcesoria, które ułatwią Ci pracę i pomogą precyzyjnie wykonać trwały manicure w domowych warunkach. Jednym z najważniejszych narzędzi, w które powinnaś się wyposażyć, jest pilnik do paznokci. Na początek wystarczy ten papierowy. Z czasem możesz zainwestować w wersję szklaną lub kamienną. Te warianty będą jednak znacznie droższe. Kompletując swój zestaw do hybrydowego manicure’u, nie zapomnij też o bloku polerskim lub zwykłej polerce do paznokci. Podczas przygotowywania się do zabiegu przydadzą się również drewniane patyczki. Pozwolą one precyzyjnie pozbyć się nadmiaru naskórka. Z kolei podczas usuwania warstwy dyspersyjnej z manicure’u warto skorzystać ze specjalnych bezpyłowych wacików, które w odróżnieniu od tradycyjnych płatków kosmetycznych, nie pozostawią drobinek materiału na lepkiej powierzchni paznokcia.
Zestaw, od którego zaczniesz swoją przygodę z hybrydowymi lakierami do paznokci, wcale nie musi kosztować kilkuset złotych i składać się z dziesiątek elementów. Pamiętaj, że podejrzanie tanie oferty, które regularnie pojawiają się na popularnym serwisie aukcyjnym to prosta droga do nietrwałego manicure’u, a co gorsza także reakcji alergicznych. Szukając sprawdzonych produktów, zajrzyj na stronę sklepu CosmeticsZone i wybierz jeden z promocyjnych zestawów dla początkujących manicurzystek!