Labioplastyka – kiedy warto ją wykonać?

Przerost warg sromowych mniejszych lub większych ma negatywny wpływ na codzienne życie kobiety. Powoduje ból i dyskomfort nawet podczas zwykłych aktywności. Rozwiązaniem problemu jest labioplastyka. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten zabieg i ile kosztuje.

Nieprawidłowości związane z okolicami intymnymi nie są problemem, który należy ukrywać. Wręcz przeciwnie! Dla własnego zdrowia i komfortu trzeba je jak najszybciej eliminować.

Zbyt duże wargi sromowe nie tylko sprawiają ból, negatywnie wpływają na kontakty intymne czy utrudniają uprawianie sportu, ale także mogą powodować dyskomfort psychiczny. Dlatego tak ważne jest, aby pokonać barierę wstydu i udać się z problemem do specjalisty. Plastyka warg sromowych umożliwia korekcję wielkości i kształtu okolic intymnych, przywracając radość życia.

Labioplastyka – na czym polega zabieg?

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych, to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Jego celem jest poprawa zarówno kształtu, jak i wielkości czy objętości warg sromowych mniejszych lub większych po to, aby przywrócić im anatomiczny wygląd.

Operacja warg sromowych nie tylko poprawia estetykę miejsc intymnych, ale także przywraca prawidłowe ich funkcjonowanie, poprawia komfort stosunków intymnych i podnosi jakość życia kobiety.

Labioplastyka może być wykonana przez cięcie chirurgiczne lub z zastosowaniem lasera. Zwykle przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, aczkolwiek, na specjalne życzenie pacjentki, może być wykonana w znieczuleniu ogólnym.

Wskazania do wykonania korekty okolic intymnych

Plastyka sromu jest dziś wykonywana zarówno z powodów estetycznych, jak i natury zdrowotnej. Przerośnięte wargi sromowe mogą bowiem być źródłem kompleksów i obniżonej samooceny.

Mogą również przeszkadzać w codziennym życiu i powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości, w tym częste infekcje intymne, otarcia i bolesne rany. To z kolei bardzo utrudnia prozaiczne czynności, jak chodzenie, jazda na rowerze czy siedzenie.

Wśród wskazań do zabiegu wymienia się:

  • powiększenie lub rozciągnięcie warg sromowych na skutek urazu lub ciężkiego porodu;
  • nieestetyczny wygląd okolic intymnych spowodowany zaburzeniami hormonalnymi;
  • zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe;
  • utratę elastyczności i jędrności warg sromowych na skutek naturalnych procesów starzenia się lub intensywnego odchudzania;
  • częste infekcje związane z przerostem warg;
  • dyskomfort podczas uprawiania sportów;
  • dyskomfort i ból podczas współżycia;
  • niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych.

Labioplastyka – przeciwwskazania

Wymodelowanie i zmniejszenie warg sromowych nie są możliwe do przeprowadzenia w kilku przypadkach. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet, które cierpią na choroby ginekologiczne o podłożu nowotworowym, mają problem z krzepliwością krwi, posiadają nieuregulowaną cukrzycę lub nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są również infekcje ropne skóry i błon śluzowych, a także ostry stan zapalny pochwy i sromu, miesiączka, ciąża i okres połogu.

Metody labioplastyki

We współczesnej ginekologii estetycznej wyróżnia się labioplastykę chirurgiczną i laserową. O wyborze metody powinien zdecydować lekarz po wcześniejszym zbadaniu pacjentki i zebraniu szczegółowego wywiadu.

Labioplastyka laserowa uznawana jest za metodę nowocześniejszą. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, nie wymaga hospitalizacji. Również okres rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku tradycyjnej operacji. Dzięki wykorzystaniu światła laserowego, całość zabiegu trwa około 60-120 minut.

Labioplastyka chirurgiczna to operacja, podczas której lekarz, dokonując odpowiednich cięć skalpelem, pozbywa się nadmiaru skóry i modeluje miejsca intymne tak, aby nadać im pożądaną wielkość oraz kształt.

Efekty po zabiegu zmniejszenia warg sromowych

Pełne efekty labioplastyki są widoczne po całkowitym wygojeniu się okolic intymnych. Czego możesz się spodziewać?

Po zabiegu wargi sromowe są wyraźnie mniejsze i bardziej symetryczne. W zależności od przypadku, zmienia się nie tylko ich wielkość, ale również kształt i objętość.

Na pewno prezentują się młodziej i bardziej estetycznie. Wszelki dyskomfort znika, a co za tym idzie, życie codzienne i seksualne wraca na prawidłowe tory i na nowo daje satysfakcję.

Koszt labioplastyki

Jaki jest koszt labioplastyki? Ostateczna cena uzależniona jest od kilku czynników, w tym skali problemu, a więc wielkości warg sromowych, kliniki, w której zabieg będzie wykonywany i wybranej metody. Przeciętnie jest to suma rzędu od 3000 złotych.

Dla wielu kobiet taki wydatek jest zbyt duży. Co robić w tej sytuacji? Idealnym rozwiązaniem okazuje się płatność w ratach. I wcale nie chodzi o zaciąganie kredytu w banku. Istnieją znaczne prostsze rozwiązania.

Jednym z nich jest system ratalny MediRaty. Dzięki niemu możesz sfinansować 100% kosztów operacji i to bez posiadania wkładu własnego. Co ważne, cała procedura jest szybka, a przede wszystkim bezpieczna. Dzięki MediRatom Twoje oszczędności pozostaną na koncie w nienaruszonym stanie, a poprawa jakości i komfortu życia wyjdzie poza sferę marzeń i nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu.