Kredyt a umowa zlecenie — poznaj warunki, jakie stawiają banki

Większość banków wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferuje zobowiązania finansowe na dogodnych warunkach. Nie oznacza to jednak, że z takiego wsparcia może skorzystać każdy, a podstawą weryfikacji zdolności kredytowej są dochody przyszłego kredytobiorcy. Zasadne jest rozważenie kwestii kredyt a umowa zlecenie. Sprawdź, czy w tej sytuacji bank wyda decyzję pozytywną.

Ciekawostką jest to, że już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie finansowe. Ponieważ na rynku takich usług panuje ogromna konkurencja, kredyty są „szyte na miarę” potrzeb i możliwości spłaty klientów.

Kto ma szansę na współpracę z bankiem — kredyt a umowa zlecenie

Podstawą w zakresie możliwości współpracy z instytucją bankową jest odpowiednia zdolność kredytowa przyszłego klienta. Banki mają obowiązek weryfikować pełną wypłacalność oraz wiarygodność potencjalnych kredytobiorców i wynika to z przepisów polskiego prawa. W ten sposób udaje się minimalizować ryzyko kredytowe, na przykład to dotyczące nieterminowych spłat miesięcznych rat czy całkowitej utraty płynności finansowej przez klienta.

W jaki sposób banki sprawdzają zdolność kredytową wnioskującego o kredyt gotówkowy? Przede wszystkim weryfikują raport BIK, sprawdzają historię kredytową, biorą pod uwagę inne koszty stałe, ale też żądają zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości generowanych zarobków. Jeśli będą one zbyt niskie, na współpracę z instytucją bankową nie ma szans.

Kredyt na umowę zlecenie — czy to możliwe?

Banki akceptują różne umowy, na podstawie których kredytobiorca osiąga miesięczne dochody, dlatego pytanie o kredyt a umowa zlecenie w wielu przypadkach zyskuje odpowiedź twierdzącą. Większość banków komercyjnych, które funkcjonują na terenie Polski, bez problemu udziela zobowiązania kredytowe osobom nie tylko zatrudnionym na umowę o pracę, ale również na umowę zlecenie czy tym, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Znaczenie ma raczej stabilność generowania zarobków i ich wysokość.

Kredyt a umowa zlecenie — jakie zobowiązania można zaciągnąć?

Czy na umowę zlecenie możesz wziąć kredyt hipoteczny? Jak najbardziej tak. Coraz więcej instytucji bankowych wydaje decyzje pozytywne kredytobiorcom, którzy swoje zarobki osiągają z tytułu umowy zlecenie i to nie tylko w przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy na niską kwotę i krótki okres spłaty. Regularna umowa zlecenie, która świadczy o wysokich dochodach potencjalnego klienta banku, jest jak najbardziej podstawą do uznania wystarczającej zdolności kredytowej. Pamiętaj jednak, że w przypadku kredytu hipotecznego bank zażąda również dodatkowego zabezpieczenia w postaci obowiązkowego wkładu własnego.

Jeśli kredyt a umowa zlecenie nie jest jednak w Twoim zasięgu, na przykład przez zbyt niskie dochody czy negatywną historię kredytową, zawsze możesz wnioskować o pożyczkę w instytucji pozabankowej. Takie zobowiązania często udzielane są bez weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, a wypłata środków następuje tego samego dnia.