Konsultacje z psychologiem online – co warto o nich wiedzieć?

W XXI wieku wiele usług przeniosło się do Internetu. Nikogo już nie dziwi robienie zakupów online, kończenie kursów zawodowych bez wychodzenia z domu czy też nawiązywanie nowych znajomości w sieci. W ostatnich latach na popularności zyskują również spotkania z psychologiem w wersji online. Sprawdź, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem terapii na odległość.

Są tak samo skuteczne jak tradycyjne wizyty w gabinecie

Konsultacje przez Internet właściwie nie różnią się od spotkania z psychologiem w jego gabinecie. Wystarczy umówić się za pośrednictwem strony https://psychomedic.online/psycholog-online/, żeby już wkrótce rozpocząć terapię. Co więcej, takie rozwiązanie w wielu przypadkach daje znacznie lepsze efekty niż rozmowa ze specjalistą twarzą w twarz. Warto pamiętać, że dla niektórych osób wizyta u psychologa może wiązać się ze sporym stresem.

Umówienie się na widekonsultację może pomóc w pokonaniu lęku przed udaniem się do gabinetu specjalisty. Pacjent podczas rozmowy znajduje się w zaciszu własnego domu lub w innym dowolnym miejscu, dzięki czemu może czuć się nieco bardziej komfortowo. Ponadto taka forma terapii pozwala zachować większą anonimowość ze względu na brak ryzyka spotkania znajomych osób w poradni lub jej okolicy.

Nie wymagają zaawansowanej wiedzy z zakresu obsługi komputera

Zapisanie się do psychologa online i uruchomienie widekonsultacji nie powinny przysporzyć większych problemów przeciętnemu użytkownikowi Internetu. W celu rejestracji wizyty w serwisie PsychoMedic.online wystarczy wybrać psychologa i kliknąć okienko z pasującym terminem i godziną spotkania. Następnie należy wypełnić krótki formularz z podstawowymi danymi osobowymi. Możliwe są także zapisy telefoniczne.

Kolejnym etapem jest zapłacenie za usługę, co również można zrobić przez Internet. Po przejściu tych kroków wystarczy już tylko czekać na wizytę. Przeważnie konsultacje mają formę wideorozmowy przez komunikator, dzięki czemu specjalista może przyjrzeć się mimice i mowie ciała swojego pacjenta. Tak naprawdę do skorzystania z takiej usługi potrzebny jest jedynie w miarę dobry komputer i stabilne połączenie internetowe.

Umożliwiają znalezienie odpowiedniego fachowca

W przypadku konsultacji psychologicznej online nie istnieją ograniczenia dotyczące odległości. Z wybranym specjalistą można skonsultować się nawet podczas pobytu na drugim końcu świata. Taka możliwość może okazać się szczególnie ważna dla mieszkańców małych miast i wsi, w których czasami w ogóle nie ma poradni psychologicznej lub pacjent ma do wyboru zaledwie kilku psychologów.

Ponadto może okazać się, że w najbliższej okolicy nie ma osoby, która specjalizowałaby się w rzadziej spotykanych zaburzeniach. Czasami zdarza się również tak, że lokalni psychologowie zwyczajnie nie spełniają oczekiwań pacjenta lub są np. jego znajomymi. Warto pamiętać, że znalezienie odpowiedniego specjalisty może mieć ogromny wpływ na przebieg terapii i uporanie się z problemami.