Kolczyki z angielskim zapięciem – co warto o nich wiedzieć?

W sprzedaży znajduje się bardzo wiele zróżnicowanej biżuterii, dlatego każda kobieta może liczyć na to, że znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Jednak wybór kolczyków czy innych elementów biżuterii to nie tylko estetyka. Za tym również kryją się kwestie, które związane będą z komfortem użytkowania biżuterii. Ten czynnik również warto mieć na uwadze, ponieważ piękne kolczyki powinny się również wygodnie nosić. Natomiast komfort użytkowania biżuterii może być powiązany z wyborem odpowiedniego zapięcia, które będzie w danej biżuterii zastosowane. Warto mieć to na uwadze wybierając dla siebie taką opcję, która najlepiej będzie pasować kobiecie.

Kolczyki – różne rodzaje zapięć

W sprzedaży znajdziemy kolczyki, które są mocno zróżnicowane pod kątem tego jakie zapięcia są w nich stosowane. Wymienić wystarczy kilka opcji dostępnych w sprzedaży: bigle otwarte i zamknięte, wkręty, przeciągane, bigle angielskie czy zatrzaski. Wśród tych propozycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem znajdują się między innymi te modele, które mają angielskie zamykanie. Kolczyki w takiej formie są traktowane jako bardzo eleganckie, klasyczne i dlatego wiele kobiet po nie sięga. Zapięcie ładnie się prezentuje, jest praktyczne ponieważ ryzyko zgubienia kolczyków jest tutaj minimalizowane. Warto bliżej przyjrzeć się temu rodzajowi zapięcia kolczyków, by zrozumieć jego popularność.

Angielskie bigle zamiast sztyftów

Wśród rozwiązań, które przy zapinaniu kolczyków stosowane są bardzo często znajdują się między innymi sztyfty. Tak zwane wkręty to jednak kolczyki, które dla wielu kobiet nie są praktyczne, ponieważ istnieje ryzyko ich zgubienia. Dlatego właśnie bigle angielskie mogą być rozwiązaniem tego problemu, ponieważ to takie modele, które ze względu na zatrzask będą się mocno trzymać uszu i ryzyko zgubienia jest dużo mniejsze. Dodatkowo ładnie wyglądają, można spokojnie zestawić je z innymi elementami eleganckiej biżuterii. To czynniki, które decydują o popularności takich zapięć.

Angielskie zapięcia z różnymi opcjami

Kolczyki, które mają zastosowane angielskie zapięcie charakteryzują się tym, że znajdują się w nich zawiasy z ruchomym elementem. Po tym jak dojdzie do ich nawleczenia na ucho to konkretny element będzie się zatrzaskiwał i kolczyk będzie zabezpieczony przed wypadaniem. Kolczyki, które mają angielską budowę można jednak podzielić także na inne rodzaje, które będą różnic się budową. Podstawowy podział to trzy rodzaje stosowanych zapięć:

Klasyczne

Zapięcie klasyczne to zatrzask, którego zapięcie umieszcza się w szczelinie, która powoduje zamknięcie kolczyka i skuteczne zabezpieczenie.

Lira

To zapięcie, które mają podobną budowę do klasycznej opcji, tylko pękaty kształt, który wyglądem podobny jest do celtyckiej liry.

Z lusterkiem

Ten rodzaj kolczyków ma miejsce, w którym będzie umieszczony kamień. Natomiast samo zapięcie będzie tutaj miało albo klasyczną formę, albo kształt liry.

Zdjęcie kolczyków z angielskim zapięciem

Kobiety, które wcześniej  nie używały kolczyków z angielskim zapięciem i nie są do niego przyzwyczajone początkowo mogą mieć z nim pewien problem. Przede wszystkim może być kłopot z ich prawidłowym zakładaniem. Jednak najwięcej trudu będzie się pojawiać nie w momencie zakładania kolczyków, ale w momencie ich zdejmowania. Jest to bowiem związane z tym, że takie kolczyki mają specjalny zatrzask. Początkowo może to sprawiać trudności, natomiast jeśli będzie się już miało nabraną wprawę to ostatecznie zdejmowanie takich kolczyków nie powinno być aż tak problemowe. W tylnej części kolczyków znajduje się pionowy zatrzask i to on będzie odpowiadał za zakładanie i zdejmowanie kolczyków. Należy go tylko delikatnie odgiąć, aby można było go wysunąć ze szczelin, która to odpowiada za jej mocowanie. W ten sposób łatwo będzie można zdjąć kolczyk. Kobieta, która nabierze wprawy nie powinna mieć z tym problemu i będzie mogła sprawnie sobie poradzić ze zdejmowaniem i zakładaniem kolczyków z angielskim zapięciem, a jednocześnie będzie miała piękna, elegancką biżuterię.