Kilka słów o sposobach na bezsenność

Czasem trudno o długi, spokojny sen. Kłopoty w życiu osobistym lub zawodowym, duża ilość stresu na co dzień albo po prostu utrwalane przez lata niezdrowe nawyki mogą skutecznie pozbawić nas snu i wywołać dodatkowe problemy w postaci zmęczenia, rozdrażnienia oraz ryzyka rozwoju groźnych chorób. Na szczęście bezsenność jest uleczalna – istnieją na nią niezawodne sposoby.

Jakie są najlepsze sposoby na bezsenność?

Najczęściej polecany w internecie sposób na bezsenność to picie szklanki mleka przed snem – podobno jego aminokwasy działają łagodząco na układ nerwowy, co ma wspomagać zasypianie. Prawda jest jednak taka, że mleko nie tylko nie ułatwia zasypiania, ale też gwarantuje pobudkę w środku nocy, gdy pęcherz zażyczy sobie wizyty w toalecie po wypiciu jego całej szklanki. Dlatego zamiast tego polecamy inny, o wiele bardziej skuteczny sposób na bezsenność, mianowicie: dbanie o dobre warunki nocnego wypoczynku. Na takie warunki składa się wiele elementów, od właściwego materaca i pościeli po odpowiednią temperaturę i poziom zaciemnienia w sypialni. Bardzo skuteczne w walce z bezsennością są też zdrowe praktyki okołosenne, czyli stworzenie i trzymanie się stałego harmonogramu wypoczynku, unikanie nawet krótkich drzemek w ciągu dnia, rezygnacja z pobudzających używek oraz wieczorna relaksacja. Wszystko to gwarantuje prawidłową higienę snu, a prawidłowa higiena snu gwarantuje efektywny wypoczynek.

Co jeszcze warto wypróbować?

W ostatnim czasie pojawił się na rynku ciekawy wynalazek przeznaczony dla osób cierpiących na zaburzenia snu: aplikacja na bezsenność od Terapiabezsennosci.pl. To prosty i wygodny w obsłudze program (na PC i smartfony), który umożliwia leczenie tego schorzenia w domowych warunkach, samodzielnie, lecz przy profesjonalnym wsparciu ekspertów w dziedzinie terapii poznawczo-behawioralnej. Aplikacja w dużej mierze opiera swoje działanie na sprawnym wykorzystaniu różnorodnych naturalnych sposobów radzenia sobie z bezsennością, dodatkowo oferuje praktyczne narzędzia ułatwiające ich wdrażanie i śledzenie postępów. Aplikacja jest płatna, ale niedroga. Warto po nią sięgnąć, kiedy nic innego nie pomaga.