JKB Print. Jak przygotować idealne zaproszenia ślubne?

Ślub to moment przełomowy w życiu wielu osób. Dla niektórych ważne jest, aby każdy detal był dopracowany, wręcz idealny, od zaproszeń ślubnych, aż po kolor ślubnego bukietu. Jak samodzielnie przygotować idealne ślubne zaproszenia?

Zaproszenia takie jak Ty

Zaproszenia ślubne przygotowane osobiście będą oddawały charakter pary młodej. Na wstępie warto zastanowić się nad ogólną koncepcją. Czy zaproszenia będą proste i eleganckie, czy kolorowe i krzykliwe, czy znajdą się na nich kwiaty, czy zdjęcie pary młodej. Inspiracji można poszukać w internecie, ale ostateczny projekt warto stworzyć samodzielnie. Po stworzeniu ogólnej koncepcji warto zastanowić się nad poszczególnymi grafikami i ich rozmieszczeniem oraz nad typografią. Wszystkie elementy, począwszy od kroju pisma, po kolorystykę muszą być ze sobą spójne. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego papieru. To bardzo ważne, bo papier wpływa na ostateczny charakter zaproszeń. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie wzornika papieru albo wykonanie wydruków próbnych.

Złoty detal

Wiele par decyduje się na urozmaicenie zaproszeń złotym drukiem. To sprawi, że będą one jeszcze bardziej wytworne, eleganckie i prestiżowe. Złoty nadruk może przybrać formę napisu, obramowania czy wzoru. Podczas poszukiwania odpowiedniej drukarni warto sprawdzić, czy oferuje ona złote nadruki. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarkę nazwę drukarni (np. JKB Print). Złoto będzie pasowało do bardziej stonowanych zaproszeń. Wersji bardziej kolorystycznych i mniej formalnych lepiej nie przytłaczać złotem. Wszystko musi tworzyć spójną, estetyczną całość.

Dlaczego warto pomyśleć o druku cyfrowym?

Choć druk offsetowy wiąże się z większą jakością nadruków, to warto rozważyć druk zaproszeń techniką druku cyfrowego. Ta technika umożliwia większą personalizację danych, co przy zaproszeniach jest niezwykle istotne. Należy też rozważyć, czy zaproszenia będą składane, czy nie oraz czy chcemy je dodatkowo zabezpieczyć laminatem. Jeśli wybierzemy papier o ciekawej fakturze, to lepiej nie stosować żadnych powłok. Jeśli chcemy, by nasze zaproszenia były trwalsze, lepiej je jakoś zabezpieczyć. Wiele drukarni oferuje możliwość wyceny online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę drukarni (np. JKB Print), znaleźć stronę, wejść w zakładkę zaproszenia i przekonać się jakie możliwości oferuje drukarnia oraz z jakimi to się wiąże kosztami. Każdy ślub jest inny, więc każde zaproszenie jest inne. Nie ma uniwersalnego wzoru, są tylko sugestie, ale ostateczną wersję warto stworzyć w zgodzie z własną wrażliwością estetyczną.