Jak zmyć farbę do włosów ze skóry za pomocą prostych trików?

Samodzielne farbowanie włosów w domowych warunkach to czynność którą wykonuje wiele kobiet. Jednak bez odpowiedniej wprawy oraz zabezpieczenia skóry istnieje ryzyko pozostawienia plam na skórze, które później są bardzo trudne do usunięcia. Jak zmyć farbę do włosów ze skóry, i jak ją zabezpieczyć, by uniknąć problemu?

Farby do włosów przeznaczone do samodzielnej koloryzacji różnią się konsystencją i właściwościami od tych których używa się w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Tym samym pozostawienie jej na skórze może spowodować mało estetyczne plamy, szczególnie w obrębie twarzy, policzków czy szyi, gdzie farba może przypadkiem skapnąć lub dotknąć powierzchni ciała. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zapobiegać powstawaniu plam lub ewentualnie usuwać je, jeżeli nie zdołałaś się od nich uchronić!

Używaj wazeliny!

Bardzo popularnym sposobem na uniknięcie zafarbowania skóry, szczególnie w obrębie twarzy i czoła, jest posmarowanie tych miejsc grubą warstwą wazeliny. Dzięki temu farba w momencie dotknięcia posmarowanego wazeliną miejsca nie wchłonie się do skóry, a będzie łatwa do starcia wraz z wazeliną. Nanieś wazelinę na czoło, część policzków oraz kark, a po skończonej koloryzacji wytrzyj dokładnie wazelinę. Ten stary sposób sprawdza się praktycznie za każdym razem, dlatego warto go wypróbować!

Zobacz także: https://estetico.pl/jak-zmyc-henne

Mleczko do demakijażu na ratunek!

Równie dobrze w usuwaniu plam po farbie do włosów ze skóry sprawdza się mleczko do demakijażu, głównie dzięki swoim silnym właściwościom myjącym. Dobrze jest wybrać w tym przypadku mleczko przeznaczone do demakijażu wodoodpornego, co dobrze wpłynie na usunięcie plamy. Wystarczy, że namoczysz wacik w mleczku i potrzesz delikatnie zabrudzoną farbą część skóry, najczęściej to wystarczy by usunąć świeżą plamę farby ze skóry. Pamiętaj jednak, by nie trzeć za mocno, bo uszkodzenie naskórka może być bardzo bolesne, a wcale nie pomoże to w usunięciu plamy po farbie!

Mokre chusteczki dla dzieci szybko zmyją farbę ze skóry!

Kolejny sposobem jest wykorzystywanie nasączonych chusteczek dla dzieci do wycierania farby ze skóry, jednak trzeba to robić na bieżąco, podczas malowania włosów. Takie chusteczki w prosty sposób ścierają zanieczyszczenie i farbę ze skóry, bez pozostawiania żadnych śladów. Również w przypadku zaschniętej farby doskonale dają sobie radę, ponieważ płyn jakimi są nasączone jest przecież stworzony do usuwania zabrudzeń! Podczas farbowania włosów naszykuj chusteczki nawilżane na stanowisku, dzięki czemu na bieżąco usuniesz zabrudzenia bez martwienia się o późniejsze plamy!

Sok z cytryny i jego właściwości wybielające

Czasem naturalne sposoby na usuwanie zabrudzeń ze skóry są najlepsze! Jeżeli farba której użyłaś do farbowania włosów silnie wżarła się w skórę, pozostaje ci jeszcze skorzystanie z wybielających właściwości soku z cytryny. Wyciśnij świeży sok z cytryny, i za pomocą wacika wcieraj go w zabrudzone farbą miejsce. Nadmiar soku wetrzyj w skórę i pozostaw do wyschnięcia, a po kilku godzinach przemyj wodą. Efekty powinny być widoczne na drugi dzień. Jeżeli jednak nie masz tyle czasu, zastosuj pozostałe metody które opisano wyżej.

Jak nie dopuścić do zabrudzeń?

Malowanie włosów na własną rękę często kończy się zabrudzeniami nie tylko twarzy i ciała, ale również stanowiska. By zminimalizować ryzyko zabrudzeń farbą do włosów warto zatem założyć koszulkę z długim rękawem, a także użyć wazeliny do zabezpieczenia linii tuż przy włosach, policzków oraz szyi. W razie wpadek szybko można wytrzeć farbę, a to pozwala uniknąć nieestetycznych plam po farbie, które często widoczne są nawet pod makijażem!

Jeżeli decydujesz się samodzielnie malować włosy, musisz liczyć się z ryzykiem powstania plam po farbie zarówno na twarzy, ciele czy wokół siebie. Jest to spowodowane głównie tym, że nakładając samodzielnie farbę nie jesteś tak dokładna jak fryzjerka, która widzi cały proces i jest w stanie kontrolować ilość potrzebnej farby. Nie oznacza to jednak, ze efekt będzie mniej zadowalający. Wystarczy, że zastosujesz powyższe porady jak uniknąć zabrudzeń!