Jak założyć kostkę do WC? Instrukcja krok po kroku

Kostka do WC to zdecydowany must – have w każdej łazience, ponieważ potrafi utrzymać ją w czystości i świeżości na długo. Niezależnie od tego kiedy ostatnio przeprowadzane w niej było generalne sprzątanie, każdy kto do niej wejdzie poczuje higieniczną czystość.

  1. Po co są kostki toaletowe?
  2. Jak wygląda montaż kostki toaletowej?
  3. Co ile powinno się wymieniać kostkę do wc?
  4. W jaki sposób działają kostki toaletowe?

Na rynku można znaleźć wiele rozmaitych kostek, które oferują coraz to lepsze formuły, które mają za zadanie dodatkowo chronić nasze toalety. Dostępne są w różnych wariantach- kostkach, żelach, nakładkach itp.

Po co są kostki toaletowe?

Kostka do WC to świetny wynalazek, który potrafi umilić czas spędzony w toalecie. Zachowuje ją czystą i świeżą na długo, a dodatkowo może być dostępna w wielu różnych kształtach i kolorach, co dodatkowo ją urozmaica. Kostka do WC pomoże utrzymać w nim świeży zapach! Ponadto bardzo ważną funkcją jest również zapobieganie gromadzeniu się kamienia oraz zarazków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na życie domowników.

Jak wygląda montaż kostki toaletowej?

Dla jednych oczywiste i banalne, dla innych ogromny problem. Na rynku można znaleźć rozmaite kostki, a ich montaż będzie zależny od specyfiki danego produktu. Niektóre kostki do wc dostępne są w żelu, który przyklejamy do wewnętrznej części muszli i po każdym spłukaniu utrzymuje się w łazience przyjemny zapach. Poniżej przedstawiona jest instrukcja montażu tradycyjnej wc kostki.

Rozwinięcie plastikowego uchwytu

Zwykle nie jest to trudna i skomplikowana czynność. Uchwyt ma zapewnić stabilne trzymanie się całej konstrukcji. Na rynku są różne kategorie kostki i różnią się one uchwytem. Warto wiedzieć, że istnieją również kostki, dostępne w “strzykawce”, dzięki której można wycisnąć żel i “przykleić go” do muszli. Takie rozwiązanie również jest bardzo chętnie wybierane przez masę klientów.

Unieść deskę klozetową

Kostki toaletowe są zawsze montowane pod deską klozetową.

Zahaczyć uchwytem o górną część muszli

Ostatecznie uchwyt powinien zostać zaciśnięty przez deskę.

Opuścić deskę

Pozwoli to na stabilne umiejscowienie produktu.

Co ile powinno się wymieniać kostkę do WC?

Wymiana kostki do WC jest zależna od tego jaką kostkę wybieramy. Kostka do WC Drogerix umożliwia korzystanie z niej przez nawet 300 spłukań! Warto jednak opierać się na swoim zmyśle wzroku i wymienić ją kiedy przestanie spełniać swoje funkcje.

W jaki sposób działają kostki toaletowe?

Kostka do WC nie tylko ma za zadanie zachowywać przyjemny zapach, ale również chroni muszlę przez różnymi bakteriami, zarazkami i zanieczyszczeniami. Poniżej przedstawiono dodatkowe funkcję jakie spełniają kostki.

Zwalczanie brudu

Dzięki zwalczaniu brudu muszla pozostaje czysta i świeża i zawsze wygląda jak nowa! Żadne bakterie, ani drobnoustroje nie mają szans na rozprzestrzenianie się w łazience, ponieważ odpowiednio dobrana kostka do wc neutralizuje ewentualny brud.

Zapobieganie tworzeniu się kamienia

Brak przebarwień oraz ich ewentualna neutralizacja. Kostka do WC neutralizuje ewentualnie pojawiający się kamień i tworzy powłokę ochronną na ceramicznej muszli, aby w przyszłości kamień się na niej nie gromadził.

Utrzymywanie higieny

Jest ona odczuwalna mimo że łazienka nie była sprzątana od jakiegoś czasu. Kostka do WC wykorzystuje specjalne, innowacyjne formuły, które mają za zadanie zapewnić świeżość muszli.

Uwalnianie przyjemnego zapachu

Na rynku można wybierać kostki z różnymi, nawet najbardziej wymyślnymi zapachami. W zależności od upodobań domowników można zafundować sobie przyjemny zapach w toalecie taki jak: fiołki, las, kwiaty, owoce, perfumy itp.