Jak wybrać fotelik samochodowy ISOfix dla starszego dziecka?

Do momentu osiągnięcia wzrostu 150 cm każde dziecko powinno podróżować w foteliku samochodowym. W przeciwnym wypadku pasy bezpieczeństwa przebiegają przez ciało w sposób nieprawidłowy i stają się dodatkowym zagrożeniem w momencie kolizji – może dojść do poważnego uszkodzenia jamy brzusznej. Właśnie dlatego rekomendujemy fotelik samochodowy ISOfix marki BeSafe – iZi Flex FIX i-Size – który pozytywnie przechodzi testy zderzeniowe, które są niezbitym dowodem na jego skuteczność. Co warto o nim wiedzieć?

Fotelik ISOfix jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o masie ciała do 36 kg. W przeciwieństwie do tanich modeli dostępnych w hipermarketach, przeszedł pozytywnie testy zderzeniowe i stanowi realne zabezpieczenie w momencie kolizji. To coś znacznie więcej niż uniknięcie mandatu – to przede wszystkim ochrona życia twojego dziecka. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na fotelik ISOfix skandynawskiej marki BeSafe, którą doceniły tysiące rodziców na całym świecie.

Fotelik samochodowy ISOfix BeSafe – co warto wiedzieć?

Fotelik samochodowy do 36 kg ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. To wystarczający powód, by ostatecznie odrzucić możliwość kupowania tanich modeli z hipermarketu – nie posiadają bowiem żadnych atestów i nie przeszły żadnych testów, które udowadniałyby ich skuteczność. Decydując się na nie, ryzykujesz życiem własnego dziecka.

Co sprawia, że fotelik ISOfix od marki BeSafe jest najlepszym rozwiązaniem wśród modeli dostępnych dzisiaj w sklepach specjalistycznych? Zwróć uwagę, że producent wyposażył go w ochronę boczną SIP+. Dzięki temu znaczna część siły uderzenia jest pochłaniania przez siedzisko, a więc nie dociera do samego dziecka. To szczególnie ważne, okazuje się bowiem, że to właśnie zderzenie boczne jest najgroźniejsze w skutkach dla podróżujących dzieci.

Warto również podkreślić, że fotelik samochodowy ISOfix został pozbawiony podłokietników. Znajdziemy w nim także specjalną prowadnicę biodrową, dla której inspiracją był adapter dla ciężarnych, oraz prowadnice ramienne. W ten sposób doświadczony producent zapewnił rodzicom możliwość prawidłowego przeprowadzenia pasa – dziecko podróżuje stabilnie, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat, warto pamiętać, że oprócz bezpieczeństwa w czasie podróży liczy się również komfort. Aby jego osiągnięcie było możliwe, konieczne jest dopasowanie zagłówka do obecnego wzrostu malucha. To nie takie proste, ponieważ w czasie 8 lat zdąży się istotnie zmienić! Właśnie dlatego skandynawski producent udostępnia płynną regulację wysokości oparcia – co istotne, można regulować ją również wtedy, gdy maluch już siedzi. Nie da się ukryć, że to duże ułatwienie, które przekłada się zarówno na wygodę, jak i bezpieczeństwo dziecka.

W czasie podróży należy zapewnić dziecku sprzyjające warunki do drzemki – nie unikniemy bowiem sytuacji, w której przedszkolak zapadnie w sen. Właśnie z taką myślą powstał zagłówek w kształcie litery V, który umożliwia oglądanie widoków za oknem w czasie drogi, jednocześnie podtrzymując opadającą w czasie odpoczynku głowę.

Foteliki z bazą ISOfix – bezpieczeństwo na 1. miejscu

Żaden rodzic nie powinien mieć wątpliwości – w czasie podróży (nie tylko z dzieckiem!) najważniejsze zawsze są komfort i bezpieczeństwo. Właśnie dlatego, wybierając fotelik samochodowy dla starszego dziecka, nie należy kierować się jego ceną czy wyglądem. Aby znaleźć odpowiedni model, warto wybrać się do sklepu specjalistycznego i sprawdzić, który będzie pasował do waszego samochodu. Istotne jest również porównanie parametrów i funkcji dodatkowych, które gwarantują wysoką skuteczność w testach zderzeniowych. Nie da się natomiast ukryć, że to foteliki z bazą ISOfix przechodzą je najlepiej.