Jak skutecznie i szybko posprzątać kuchnię?

Sprzątanie nie jest ulubioną czynnością, którą niestety należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu, by utrzymać w domu porządek. Kuchnia jest jednym z najczęściej i najintensywniej użytkowanych pomieszczeń, przez co bardzo szybko pojawia się w niej bałagan, tłuste zabrudzenia i góra naczyń do zmywania. Warto jednak wiedzieć, że sprzątanie kuchni wcale nie musi być tak trudne, jak może się wydawać. Doskonale sprawdza się kolejność, którą wykorzystuje firma sprzątająca. Dzięki tym kilku zasadom można utrzymać czystość w kuchni i zadbać o to, by wszystkie urządzenia miały swoje określone miejsce.

Zacznij od zmywania naczyń

Przy sprzątaniu kuchni najlepiej zacząć od zmywania naczyń. Osoby mające zmywarkę w domu doskonale wiedzą, jakim ułatwieniem jest to urządzenie. Wystarczy schować naczynia do zmywarki, włożyć kapsułkę do zmywania i ustawić odpowiedni program. Jeśli jednak nie możesz skorzystać z tego udogodnienia konieczne jest zmywanie ręczne. Firma sprzątająca podpowiada, że najlepiej do usuwania tłustych zabrudzeń nadaje się soda oczyszczona. Do wyczyszczenia naczyń niezbędna jest ciepła woda, a także odrobina płynu do mycia. Naczynia po umyciu można postawić na suszarce lub od razu wytrzeć i schować do szafek.

Zmywanie lodówki przynajmniej raz na miesiąc

Firma sprzątająca Warszawa pomoże w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Jedną z nich jest mycie lodówki, które zajmuje dużo czasu i jest dla wielu osób bardzo męczącym zadaniem. Przed rozpoczęciem mycia lodówki konieczne jest wyjęcie z niej wszystkich produktów, półek i szuflad. Dodatkowo bardzo ważne jest to, by lodówka przestała chłodzić – w niektórych modelach system automatycznie wyłącza zdolność chłodzenia po otworzeniu drzwiczek, w starszych lodówkach konieczne będzie odłączenie jej od prądu. Do mycia wnętrza lodówki jej całego wyposażenia najlepiej używać wody z dodatkiem octu. Doskonale pozbywa się wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a także nieprzyjemnego zapachu.

Ścieranie kurzy i zmywanie tłustych plam

Kuchnia to pomieszczenie, w którym bardzo często pojawiają się tłuste plamy i trudne do usunięcia zabrudzenia. Do ich zmycia doskonale sprawdzać się będzie woda z octem, soda oczyszczona lub kwasek cytrynowy.

Regularne sprzątanie mieszkań sprawia, że w domu panuje porządek i harmonia. Firma sprzątająca zaleca robienie porządku przynajmniej raz w tygodniu lub częściej, jeśli jest to konieczne. Generalne porządki powinny odbywać się przynajmniej raz na miesiąc.

Wybierz odpowiednie ściereczki – mycie na mokro

Do mycia okien konieczne jest zastosowanie ściereczek. Warto wiedzieć, że nie trzeba kupować ich w sklepie, ponieważ do wycierania okien wystarczą ubrania, których już nie nosisz. Jeśli więc masz stylizacje, których od dawna nie nosisz lub zniszczoną bluzkę możesz ją jeszcze wykorzystać! Trzeba jednak wiedzieć, że materiały sztuczne nie nadają się do mycia okien. Potrzebne są materiały bawełniane, które doskonale wchłaniają wodę i nie pozostawiają smug.