Jak przechowywać biżuterię?

Posiadanie modnej biżuterii potrafi dodać nam odrobiny stylu i elegancji. Szczególnie kobiety uwielbiają nosić na dłoni bądź szyi naszyjniki i dzięki temu odczuwać jeszcze większą pewność siebie. Nie ma co ukrywać, że dobrze dobrana biżuteria prezentuje się na ciele rewelacyjnie i warto jest posiadać w swoim domu chociaż jeden mały drobiazg tego typu. Biżuterię przywozimy ze sobą bardzo często z zagranicznych wycieczek, na których kupujemy ją jako pamiątkę. Jak wiadomo sentyment do rzeczy zakupionych z dala od miejsca zamieszkania jest z reguły naprawdę duży. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób przechowywać naszą biżuterię, aby nawet po latach wyglądała jak nowa.

Sposoby na przechowywanie biżuterii

Na zachowaniu dobrej jakości biżuterii powinno nam po prostu mocno zależeć. Niejednokrotnie wydajemy na nią bowiem wiele pieniędzy i warto, aby prezentowała się ona cudownie przez dziesiątki lat. Przede wszystkim biżuteria nie powinna mieć styczności z kurzem i wodą. Nie zaleca się więc zostawiania jej w miejscach, które są na to narażone. Jak wiadomo gdy mieszkamy blisko drogi bądź różnego rodzaju zakładów produkcyjnych, kurz może wdzierać się do domu z dużą łatwością. Powinniśmy więc unikać miejsc, które musimy najczęściej sprzątać. Biżuterii pod żadnym pozorem nie powinniśmy więc zostawiać również w łazience. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą wilgoć możemy zastać w tym pomieszczeniu i jak destrukcyjne mogłoby to być dla naszej drogocennej biżuterii.

Suche i zaciemnione miejsca

Idealnym miejscem dla biżuterii wydaje się być oczywiście sypialnia. Jest to najczęściej pomieszczenie, do którego nie dociera zbyt duża ilość wilgoci i które jest najbardziej zaciemnione. Kontakt biżuterii ze zbyt dużym wpływem promieni słonecznych może działać na nią w podobnie destrukcyjny sposób, jak z wodą i kurzem. Poza sypialnią częstym miejscem przechowywania biżuterii jest również garderoba i jej najbliższe okolice. Aby uniknąć wyżej opisanego już problemu kurzenia się naszych naszyjników i wielu innych skarbów, powinniśmy je przechowywać w specjalnym pudełku. Musi być ono szczelne i nie przepuszczać kurzu oraz światła. Dzięki temu nawet po kilku latach zakupiona przez nas biżuteria będzie miała pierwotny kolor i kształt.

Jak przechowywać biżuterię?

Im droższą biżuterię przechowujemy, tym większą uwagą powinniśmy ją darzyć. Niektóre metale i kamienie szlachetne nie powinny się ze sobą stykać. W pudełeczku, które zakupimy do przechowywania powinniśmy więc delikatnie oddzielić od siebie najbardziej szlachetne okazy. Najlepiej zrobić to za pomocą miękkiej i bardzo delikatnej tkaniny, która będzie się do tego nadawać. Modne naszyjniki, które prezentują się cudownie na szyjach pięknych kobiet, powinny być przechowywane w pozycji wiszącej. Dzięki temu uda nam się zapobiec ich splątaniu i być może lekkiej deformacji.

Stojaki na biżuterię

Oczywiście warto również wspomnieć o jednym z najpopularniejszych sposobów przechowywania drogocennych błyskotek, naszyjników, czy też bransoletek. Są to stojaki na biżuterię, które mogą przedstawiać różne kształty. Oryginalny i świetnie dobrany kolorystycznie stojak może być piękną ozdobą naszego mieszkania i rewelacyjnym kontrastem do mebli, czy też kwiatów. Warto go zakupić również dlatego, iż nabędziemy nawyk odkładania naszej biżuterii na miejsce zawsze po powrocie do domu. Dzięki temu nie zapomnimy o jej zdjęciu przed pójściem do łazienki, w której to biżuteria wpada bardzo często do umywalek, a my bezpowrotnie ją tracimy.